ГРК СА НОВОГ БЕОГРАДА НЕЗАДОВОЉАН ТРЕТМАНОМ У СПЛИТУ: "Судије у Хрватској су направиле велику грешку" (ВИДЕО)

03. 09. 2022. у 13:24

ВЕЛИКА драма виђена је у одлучујућој утакмици за прво место у групи на Европском првенству у ватерполу у Сплиту између Хрватске и Грчке. Утакмица је завршена резултатом 5:5 и Хрватска је тако као победник групе изборила директан пласман у четвртфинале против победника утакмице Холандије и Грузије, док ће Грчка као другопласирана у другом кругу играти против Израела.

ГРК СА НОВОГ БЕОГРАДА НЕЗАДОВОЉАН ТРЕТМАНОМ У СПЛИТУ: Судије у Хрватској су направиле велику грешку (ВИДЕО)

Хрватска у првом полувремену није постигла ниједан гол, а Грчка је постигла два, па је имала велику предност. Међутим, уследио је преокрет Хрватске у трећој четвртини, када је Маринић-Крагић постигао за прво и једино водство Хрватске (4:3) на утакмици.

Грци су у последњој четвртини вратили вођство од 5:4, али је Бурић погодио за 5:5 у последњој секунди напада са играчем више на 2:52 пре краја.

До краја сусрета голман Хрватске репрезентације је одбранио два врло тешка ударца Влахопулоса и одвео своју земљу у четвртфинале. Прво место било је жеља и Грчке јер то значи директан улаз у четвртфинале и лакши жреб.

Након утакмице огорчен је био поменути Ангелос Влахопулос. Један од најбољих грчких ватерполиста и стрелац два гола против Хрватске тврди да му је украден и регуларни трећи, којим би његова репрезентација у овако напетом мечу с мало голова победила и узела Хрватима прво место. Он је објавио видео са краја треће четвртине, баш када се Хрватска "враћала" у дуел.

Влахопулос је при резултату 3:3 постигао гол у ситуацији с играчем више. Иако је италијански судија Гомез показао на центар, други судија је поништио гол. Резултат је дакле остао 3:3 и Грчка би, да јој је гол признат, пре посљедње четвртине имала предност.

- Како судија у овој ситуацији може свирати два метра? Зашто судија који је признао гол или делегат не могу исправити ову велику грешку? Како можете поставити шпанског судију да суди утакмицу која одлучује ко ће играти против Шпаније у четвртфиналу? - пита се играч Новог Београда уз видео који је објавио на свом "Инстаграму".

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић у друштву Жељка Обрадовића бодри "орлове"

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44