СРБИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА МУНДИЈАЛ! Филип Костић се "уписао" у дресу Јувентуса, и то како (ВИДЕО)

03. 09. 2022. у 15:32 >> 17:05

ОВИХ дана српски репрезентативци у фудбалу бриљирају, хватајући залет за овогодишње Светско првенство у фудбалу - Катар 2022, а Филип Костић (више) није изузетак.

СРБИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА МУНДИЈАЛ! Филип Костић се уписао у дресу Јувентуса, и то како (ВИДЕО)

Скриншот: ЦБС

Привремено је сјајни крилни играч био ван неких статистичких рубрика, откако је напустио Ајнтрахт из Франкфурта и прешао у Јувентус, а данас се у једну од тих рубрика и уписао.

Асистенцијом, по чему је можда и најпознатији.

На мечу Фиорентина - Јувентус, на коме је Душан Влаховић неочекивано остао ван стартне поставе "старе даме", о чему су вам "Новости" већ писале, Костић је у центру пажње био у деветом минуту.

Тада је после центаршута с десне стране Србин "ухватио" сјајан волеј у левом делу казненог простора Фиорентине, а послао је савршену "жабицу" десно од себе:

Лопта је, одбивши се од тла, отишла право ка Милику, коме није било тешко да са метар удаљености доведе Јуве у вођство.

Меч је завршен резучлтатом 1:1 који је постављен 20 минута после Миликовог гола, када је изједначио Куаме (у контранападу у коме је Фиорентина имала лопту свега осам секунди после корнера ривала, али јој је то било довољно да постигне гол).

А недуго након што је Лука Јовић промашио пенал против Јувентуса, број Срба на терену  је почео да се брзо смањује. Прво је Никола Миленковић замењен у 54. минуту одлуком стручног штаба Фиорентине (вероватно због повреде), а онда је Филип Костић своје место уступио Миретију, у 64. минуту.

Коначно, и Јовић је замењен, када је у 79. минуту ушао Кабрал, док је Влаховић остао  неискоришћена резерва у екипи "старе даме".

Бонус видео: Црногорске олимпијске игре - такмичење у лењости