МИЛОЈЕВИЋ ДЕБИТОВАО ПОБЕДОМ: Звезда се опоравила од Макабија, црвено-бели спремни за дерби (ВИДЕО)

27. 08. 2022. у 19:43 >> 22:35

ЦРВЕНА звезда је заменила тренера, али навике у Моцарт Бет Суперлиги Србије су остале исте. Црвено-бели су уписали нову победу, пошто су у 8. колу саваладали Јавор са 4:1.

Милош Милојевић је наследио Дејана Станковић на клупи шампиона наше земље и мучили су се његови изабраници да сруше добру екипу Игора Бонџулића и то су успели да ураде, па су успели колико-толико да се опорави након елиминације из Лиге шампиона од Макабија (4:5).

Милану Борјану и друговима је било потребно да тријумфују пред вечити дерби и то су успели да ураде. Направио је нови стратег доста промена у екипи. Дебитовао је лвеи бек Иракли Азаров, Охи се нашао у првој постави, баш као и Бен.

Управо је Норвежанин био тај који је довео Звезду до предности. Играо се 16. минут када је Митровић сјајно упослио Норвежанина коме није било тешко да се упише у стрелце. Није овај погодак обесхрабрио госте, чак напротив! Јавор је у 30. минуту поравнао резултат преко Марчића који је одличним ударцем главом матирао капитена домећег тима.

До одласка на одмор није било промене резултата, иако су црвено-бели погодили и стативу. У другом делу сусрета Звезда је све више додавала гас, али отпор ривала није успела да сломи, па је Милојевић морао да посегне за Катаијем. Домаћин је постао још опаснији од његовог уласка и управо је он био иницијатор наредна два поготка који су постигли Митровић и Бен.

Први пут ове сезоне прилику је добио и Вељко Николић и маестралним голом је ставио тачку на овај сусрет. Шутирао је са неких 17 метара и показао је да није заборавио да игра фудбал.

Звезда је остала прва на табели са 18 бодова, док је Јавор на осмом месту са 11.

Друго полувреме: Звезда - Јавор 4:1

90+4' - Други жути картон зарадио је Бубакари Дукуре и потпуно безпотребно у последњим секундама меча зарадио искључење. Одмах потом је судија Милош Милановић одсвирао крај меча.

90' - Мајсторија Вељка Николића који је показао да није заборавио да игра фудбал. Фантастично је шутирао са неких 17 метара и постигао заиста леп гол.

80' - Први пут ове сезоне прилику да заигра за Звезду добио је везиста Вељко Николић који је заменио Санога. На терену је и Срнић.

78' - Тачку на утакмицу ставља Бен. Митровић је повукао лопту, проиграо Катаија, овај Бена који успева да матира Вулића.

74' - Звезда поново води. Сјајна акција црвено-белих. Катаи је одлично упослио Гобељића који је послао оштру лопту по земљи, а Митровићу није било тешко да је убаци у празну мрежу. Ово је трећи гол младог играча од доласка на "Маракану".

73' - Претила је Звезда из корнера, извела их је четири у кратком периоду, али Јавор је успео да се одбрани.

65' - Центрирао је Гобељић са десне стране, Митровић је главом шутирао поред гола. Још увек је на снази резултати из 30. минута.

64' - Добар ударац Катаија из слободног ударца. Остао је непомичан Вулић, али крилни нападач домаћих је био замало непрецизан.

62' - Још две измене прави Милојевић. Из игре излазе Кангва и Азаров, а на терену су Милуновић и Мустафа.

60' - Опасан ударац резервисте Танка. Одбила му се лопта након корнера, тукао је из прве, но лопта је отишла мало поред стативе.

58' - Притиска све више Звезда. Опасан напад домаћег тима се завршио промашајем Бена из добре позиције.

55' - Одмах велика прилика за "десетку" црвно-белих. Изашао је сам испред Вулића, али је шутирао право у њега.

54' - Прва измена на утакмици и то у редовима домаћих. Охи је завршио утакмицу, а њега је заменио Александар Катаи.

51' - Шутира Кангва, брани Вулић. Лепо се наместио фудбалер из Замбије, ипак и даље нема промене резултата.

47' - И црвено-бели прете, тачније Митровић. Шутирао је добро са неких 17 метара, али лопта је отишла мало поред стативе.

Стефан Митровић/ФОТО: ФК Црвена звезда

46' - Одмах опасност по гол Звезде. Николић је шутирао главом после центаршута Марчића, а домаће је спасила пречка.

46' - Почело је друго полувреме. Први напад у наставку меча има екипа Јавора.

Прво полувреме: Звезда - Јавор 1:1

45+4' - Крај првог полувремена!

45' - Делује да је Азаров зарадио озбиљну повреду. Сударио се главом са једним играчем Јавора и Грузину је кренула крв, па му се указује лекарска помоћ.

41' - По један опасан напад на обе стране. Најпре је Марчић запретио, а онда и Охи шутирао преко пречке, па до промене резултат није дошло.

37' - Одличан напад Звезде. Гобељић послао лопту за Кангву после чијег ударца је лопта погодила Митровића и завршила на стативи.

30' - Шок на "Маракани!" Јавор је изједначио преко Милана Марчића. Гигић је пробио по десној страни, а везиста је сјајно скочио и одличним ударцем главом матирао Борјана.

27' - Опробао је ударац и Бен. Репрезентативац Коморских Острва је тукао са 17 метара, но опасности за Александра Вулића није било.

16' - Црвена звезда је повела, а стрелац је био Охи. Стефан Митровић је дошао до лопте, гурнуо у простор за Норвежинина који је показао добар голгетерски њух.

11' - Опет се Охи нашао у шанси. Гобељић је извео аут, нападач Звезде се добро загради, шутирао је са неких 11 метара, ипак лопта је отишла изнад пречке.

7' - Нашао се Охи у неочекиваној прилици. Одскочила је лопта испред голмана Јавора Вулића, потом је погодила Норвежанина, али је ипак на крају завршила у рукама чувара мреже Ивањичана.

Охи Омоиџуанфо/ФОТО: ФК Црвена звезда

5' - Звезда је успоставила контролу и држи лопту у ногама. Ипак, још увек нема претње по гол гостију. Једино вредно помена је продор Бена по десној страни, но није било опасности.

2'- Прва велика прилика на утакмици за Јавор. Умакао је одбрани домаћина Петар Гигић, али завршница нападача Ивањичана није била добра, па је лопте отишла високо преко гола који чува Милан Борјан.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Навијачи Звезде су на истакли транспарент са подршком за Дејана Станковића са натписом: "Један је Станковић Дејан".

Уочи меча:

Као гром из ведра неба одјекнула је вест да је Дејан Станковић напустио црвено-беле. Његов некадашњи помоћник Милош Милојевић га је заменио и већ је добрано промешао карте.

Утакмицу против тима из Ивањице у стартних 11 почеће Охи, Иракли Азаров који дебитује на позицији десног бека, Секу Саного, Ел Фарду Бен...

Звезда у овај дуел улази у тешком моменту након елиминације из Лиге шампиона од Макабија (4:5), па би победа била најбољи лек за то.

Ипак, ривал није нимало наиван. Тим Игора Бонџулића је најпријатније изненађење досадашњег дела шампионата. Јавор је седми на табели, а освојио је 11 бодова.

Састави:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Ераковић, Драговић, Азаров - Саного, Канга - Бен, Кангва, Митровић - Охи.

ЈАВОР (4-2-3-1): Вулић - Николић, Толчић, Обрадовић, Ђукић - Дукуре, Маричић - Јањић, Л.Луковић, Кембел - Гигић.

БОНУС ВИДЕО: Реакција "делија" после елиминације Звезде у плеј-офу за Лигу шампиона од Макабија

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17