ЦЕО СВЕТ ЗНА КО ИХ ЈЕ НАЉУТИО: Бесни Ливерпул оборио рекорд, нова највећа победа Црвених у историји Премијер лиге

Ч. В.

27. 08. 2022. у 18:19

ЛИВЕРПУЛ је искалио бес над Борнмутом. Црвени су остварили своју највећу победу у историји Премијер лиге - 9:0 у 4. колу.

Сигурно да "трешњице" могу да жале што су баш они гостовали на "Енфилду", пошто је тим Јиргена Клопа у прошлом колу доживео нокаут од до тада ужасног Манчестер јунајтеда.

Ливерпул је у ову утакмицу са бодом мање од Борнмута (три наспрам два), али сада се све променило после праве рапсодије Црвених.

Џордан Хендерсон и другови су после 45 минута фудбала водили са убедљивих 5:0. Треба рећи да је прво полувреме фантастично одиграо Роберто Фирмино.

Изабраници немачког стручњака нису стали на лопту и спустили ритам, већ су наставили да мељу ривала за коначних 9:0.

Подсетимо, идентичан тријумф остварио је Манчестер јунајтед и то два пута - против Ипсвича и Саутемптона, као и Лестер који је такође славио против Саутемптона.

Ливерпул је после првог тријумфа у сезони дошао на осмо место на табели са пет бодова, док је Борнмут 16. са три.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Партизана на Малти бодре црно-беле