ЗВЕЗДА САЗНАЛА РИВАЛА ПОСЛЕ ДРАМЕ: Велики преокрет у Луксембургу! Српска чета долази на Маракану

26. 07. 2022. у 21:37

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде добили су противника у трећем колу Лиге шампиона, на мегдан београским црвено-белима ће ићи јерменски Пјуник, који је био бољи од Диделанжа, пошто је славио у другом мечу у Луксембургу 4:1.

Јермени су "јурили" предност у Диделанжу, после неуспеха у првом дуелу на свом терену (1:0). Ипак, није добро почело по њих, домаћи су повели у 21. минуту преко Хасана и чинило се да је све у рукама тима Карлоса Фангера. Но, гости су узвратили после свега три минута, Жунињо је поравнао резултат.

У наставку је Пјуник начинио тотални преокрет, прво Јуричић у 54, а потом и Отубанџу 76. минуту су окренули укупни резултат у корист свог тима.

Јуричић је другим голом оверио победу своје екипе у 85. минуту и тако заказао дуел са тимом Дејана Станковића.

Занимљиво, за Пјуник наступају чак тројица српских фудбалера – Зоран Гајић и Урош Ненадовић који су се нашли међу стартерима за ову утакмицу и Немања Младеновић који није улазио.

Први дуел се игра на стадиону "Рајко Митић" трећег августа, а реванш је деветог августа у Јеревану.

ЛШ, друго коло квалификација (реванш):

АЕК Ларнака – Митјиленд* 1:1 (1:1), након пенала (3:4)
21.00 Шкупи – Динамо ЗГ (2:2)

БОНУС ВИДЕО: ТРЕНЕР ЗВЕЗДЕ ЗАДОВОЉАН: Станковић изнео утиске после убедљиве победе над Колубаром