СРПСКА ПОСЛА: Клуб из лажне државе Косово хтео у Европу, а овај момак га је послао кући и славио као да је освојио Лигу шампиона (ВИДЕО)

14. 07. 2022. у 18:51

​ЈЕДАН Србин се данас побринуо да клуб из самопроглашене Републике Косово заврши своју "европску причу".

ФК Гњилане је, ранијим решењем УЕФА да се поменута јужна српска покрајина у европским фудбалским оквирима посматра као некакава посебна држава, добио прилику да се такмичи у квалификацијама за Лигу конференција.

И, на свом терену је тај клуб најпре добио летонску Лиепају с 1:0, а онда је данас одигран реванш.

На стадиону "Даугава" у Лиепаји, домаћин је испрва био у проблемима.

Нити је успео да постигне гол у првом полувремену, нити је дуго задржао ишчекивано вођство - повео је из пенала у 49. минуту, а већ у 51. гости из Гњилана су изједначили.

На сцену је тада ступио Немања Белаковић. Резервиста који је шансу добио после великог предаха у реваншу, момак који је израстао у јунака ове приче.

Србин из Краљева, где је рођен другог дана Божића 1997, као крило је био члан омладинске школе Партизана три године, а сениорску каријеру градио је у ОФК Београду, Новиграду и Чукаричком, пре него што се отиснуо у Спартакс Јурмалу, потом играо за ТСВ Харберг, а од ове године прешао у Лиепају.

Сада је пресудио поменутом ривалу.

Играо се 64. минут када се Белаковић нашао на правом месту после одличног шута клупског колеге, а онда присебно реаговао и матирао голмана Колићија за 2:1.

Грогиране супарнике у финишу је докусурио још један гол Летонаца с беле тачке, но онај погодак Белаковића...

... који је српски интернационалац славио као да га је дао у финалу Лиге шампиона, заправо је пресудно утицао на коначан исход овог (дво)меча, те пролазак Лиепаје у друго коло квалификација.

БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...