КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Србин се одмах уписао, Сутјеска слаба у Разграду, Шамрок прегазио Малтежане

05. 07. 2022. у 22:40

ФУДБАЛЕР Малмеа Вељко Бирманчевић био је стрелац у победи своје екипе на старту квалификација за Лигу шампиона.

Српски фудбалер је постигао трећи погодак за Малме у 84. минуту, али је исландски Викингур успео да смањи до краја и постави коначан резултат – 3:2.

Бирманчевић је профитирао из пометње која је настала на ивици противничког шеснаестерца. Играчи тима из Рејкјавика су покушали да избаце лопту, али су је само предали у ноге фудбалере шведског тима.

Малме је иначе био велики фаворит пред овај дуел, али је на крају забележио минималну победу пред реванш на Исланду.

Домаћи су повели преко Олсена, да би изједначење Викингуру донео Ингасон у 38. минуту. Малме је поново дошао до предности преко Тоивонена у финишу првог полувремена, а онда је српски репрезентативац Вељко Бирманчевић донео вођство од два гола.

Један од дербија кола играо се у Пољској, где је домаћи Лех остварио капиталну победу од 1:0, пред реванш у Азарбејџану са неугодним Карабагом.

Јунаци вечери су фудбалери Шамрока, које по злу памте навијачи београдског Партизана. Ирски тим данас је бриљнтном представом на домаћем терену однео убедљиву победу од 3:0 над немоћним Хибернијаном, клубом са Малте.

За крај, два клуба из нашег региона су укрстила копља, међутим црногорска Сутјеска није могла да парира далеко квалитетнијем и богатијем конкуренту, па је Лудогорец у Разграду тријумфовао са два гола предности.

Среда:

Тобол (Казахстан) - Ференцварош (Мађарска)

Бодо (Норвешка) - Клаксвик (Фарска Острва)

ХЈК (Финска) - РФС (Летонија)

Дуделанж (Луксембург) - Тирана (Албанија)

Зрињски (БиХ) - Шериф (Молдавија)

Марибор (Словенија) - Шактјор (Белорусија)

Слован (Словачка) - Динамо (Грузија)

Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00