ОРЛИЋИ РАЗОЧАРАЛИ: Пораз од Аустрије за крај сна о Мундијалиту (ВИДЕО)

О. М.

25. 06. 2022. у 21:57 >> 21:57

Омладинска фудбалска репрезентација Србије поражена је од Аустрије са 3.2 у утакмици трећег кола групе Б Европског првенства за играче до 19 година.

Испоставило се да су орлићи најбољ утакмицу на шампионату одиграли у првом колу против Израела, иако је већ тада било јасно да нешто не штима у овом тиму.

Сва три гола Ауастријанци су нам дали после корнера и смушене интервенције целокупне одбране. И сва три пута стрелци су били дефанзивци Аустрије. Два гола постигао је Кверфелд а један Валнер.

Почасни погодак за Србију постигао је Лазетић.

Аустрија ће са Словачком одлучивати о петом путнику на Мундијалито, с четири визе изборили су полуфиналисти. У борбу за финале Европског првенства састаће се Енглеска - Италија, односно Израел - Француска.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

88' - Трачак наде за Србију, смањили смо на 3:2.

66' - Невероватне ствари дешавају се нашој одбрани. Опет смо примили гол после корнера и опет нам је пресудио топер Аустрије. Валнер је стрелац. Србији остаје нада да може до краја да постигне два гола и тако избори бараж.

55' - Аустрија поново води! Таман кад је наша репрезентација имала иницијативу уследила је смушеа реакције целе одбране што су Аустријанци искористили. Опет је стрелац био Кверфелд?!

49' - Нова прилика за орлиће. Кнежевић је изборио само корнер.

47' - Почео је други део игре. Имали смо обећавајући напад, у продору је био Немања Мотика, али је заустављен на ивици казненог простора.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' - Опет Ајдар у изгледној прилили коју је упрскао јер је шутирао спољним из изгледне прилике.

45' - Лазетић доноси изједначење Србији у завршници полувремена!

38' - Ајдар покушава, али слабо је шутирао.

29' - Офанзива орлића после примљљеног гола, али не пролази покушај преко десног крила.

25'- Аустрија води!!! Стрелац је дефанзивац Кверфелд који је искористио лшу реакцију одбране Србије после корнера.

17’ – Лепо додавање Кнежевића за Ајдара, лепа акција, изашао је наш нападач испред гола и шутирао високо.

2’ – Србија тражи начине да дође до гола Аустрије, Лазетић је био у једном добром покушају, али није био довољно брз да превари чувара.

6' - Енглези воде против Израела, што одговара нашој селекцији. Кнолмилер је шутирао снажно, био је искоса испред гола Србије и био је веома близу да донесе предност Аустрији.

1' - Почео је меч у Банској Бистрици. Први напад има Аустрија.

Меч се игра у Банској Бистрици у Словбачкој, која ће бити ривал трећепласираној екипи у баражу.

УОЧИ МЕЧА

Србија наступа у следећем саставу: Лукић, Лазић, Илић, Лековић, Милетић, Станковић, Петковић, Кнежевић, Мотика, Ајдар, Лазетић.

Орлићима је довољан бод за треће место које води у бараж за Омладинско првенство света, док је потребно право чудо и убедљива победа, уз одговарајући резултат утакмице Енглеска - Израел да изабраници Александра Јовића директно оду на Мундијалито, али и у другу фазу Еура.