НОВИ РИМСКИ ИМПЕРАТОР: Мурињо покорио Тирану, памтиће се ово финале!

25. 05. 2022. у 22:57 >> 23:01

НОВО такмичење под окриљем УЕФА са собом је донело и нови пехар у европском клупском фудбалу. Рома и Фејнорд као пионири новоформљеног такмичења састали су се у финалу Лиге конференција. На крају као победник и освајач престижног трофеја у Тирани изашла је римска екипа минималним резлтатом 1:0.

Како то обично и бива када Жозе Морињно игра велике утакмице и финала, љубитељи најважније споредне ствари присуствовали су фудбалској успаванци.

А онда 30 минута без темпа и шанси прекинуо је Николо Заниоло, прелепим поготком који је вредело чекати.

Дубинска лопта дефанзивца Роме прелетале је целу одбрану Фејнорда, пала у срце шеснаестерца и онда пријем мајстора, само је боцнуо лопту иза леђа голмана екипе из Ротердама. Ерупција одушевљења свих којима је "римска вучица" у срцу, ипак један човек је остао смирен, ко други него Жозе Мурињо.

Око 50 хиљада присталица Роме посматрало је велику утакмицу на стадиону "Олимпико", а сцене које су дошле из престонице Италије сведоче о томе колико страствену навијачку базу овај клуб поседује.

Након успаванке из првог полувремена није виђен много другачији сценарио у наставку. Холанђани су држали теренсу иницијативу, уживали у поседу који се није конвертовао у било шта конкретније.

Мурињо је додатно затегао одбрану, повукао задњу линију још дубље и са девет играча иза лопте свим силама бранио капиталну предност из првог дела.

Тами Абрахам, ударна игла Роме била је потпуно одсечена, али то није било важно португалском стручњаку, одбрана је била компактна, херметички затворени путеви ка голу за испуњење свих Мурињових дефанзивних фантазија и фетиша и историјски европски трофеј Роми, први после 61. године.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера