ЛУДИЛО У СЕВИЉИ: Костић донео трофеј Ајнтрахту!

А. Илић

18. 05. 2022. у 23:41 >> 00:16

ЛУДУ утакмицу гледали смо у финалу Лиге Европе, Ајнтрахт и Глазгов су се састали, а драматично је било све до пенал серије. Након 1:1 у пенал серији славили су Немци 5:4.

Невероватан фудбал гледали смо у Лиги Европе. Ајнтрахт из Франкфурта био је више него достојан ривал Ренџерсу из Глазгова, а финале Лиге Европе оправдало је очекивања. Не само по игри оба тима, већ и по атмосфери на трибинама која је била као у најбољим временима пре короне.

На старту дуела повредио се Себастијан Роде, на капитена Ајнтрахта неспретно је налетео Џон Лундстрам, који га је шутнуо у главу, а након петоминог прекида санирана му је повреда и меч је настављен.

Треба истаћи да је Роде кренуо главом на лопту, где многи не би ни ногом, те је од старта била јасна жеља фудбалера немачког тима да дођу до позитивног резултата.

Прва опасност на мечу одвила се пред голом Ренџерса у 12. минуту. Боре је покушао да протури лопту иза леђа голамана Мекгрегора, који је успео да обрани тај покушај, као и ударац Камаде из одбитка.

Играо се 20. минут, Кнауф је готово сам избио пред времешног голмана шкотског тима, а на прву шансу за "полицајце" чекали смо све до 26. минута. Арибо је из окрета дошао до вишка простора, Трап је био спреман, али је лопта прозујала крај десне стативе.

Имао је Филип Костић и две одличне прилике у 32. минуту. Покушао је наш репрезентативац левом ногом, први ударац погодио је спољни део мреже, док је други отишао мало поред гола Ренџерса.

Поново је немачки састав боље почео и у другом полувремену, имали су Немци три шансе, а у 57. минуту шокирао их  је Ренџерс. Саплео се Тута, а секунд пре тога, Сон је лоше реаговао. Арибо је искористио кикс ривала и донео вођство Глазгову, био је то његов први гол у европским мечевима ове сезоне

Камада је имао велику шансу у 67. минуту. Проиграо га је Роде, а он је промашио гол. Два минута касније Филип Костић је још једном показао због чега је један од најбољих везиста Европе. Невероватна асистенција Србина, протутњала је та лопта поред дефанзиваца тима из Глазгова, а Рафаел Боре користи додавање за 1:1.

Није било голова до краја 90 минута, те су након краће паузе кренули продужеци. По девети пут у финалу Лиге Европе, или некадашњем Купу УЕФА.

У петом минуту додатног Ајнтрахт је на сличан начин могао до гола као и Шкоти. Сада се спотакао Басли, Боре је дошао до лопте, а Боре је, чини се отишао превише искоса, само корнер.

Највећу прилику у продужетку имао је Глазгов. Сант је послао лопту напред, а Кент је опробао ударац након фантастичног додавања Руфа искоса.

Невероватно реагује Кевин Трап, чувар мреже немачког тима скинуо је тежак зицер. Пропустили су Шкоти велику прилику, а то је финални дуел увело у завршни чин - шутирали су се пенали.

У пенал серији славио је Ајнтрахт 5:4. Прецизни су били Ленц, Крустић, Камада, Костић и Боре. Једини промашај за Глазгов дело је Ерона Ремзија, док су прецизни били Таверније, Дејвис, Алфрид и Руф.

АЈНТРАХТ - РЕНЏЕРС 1:1 (0:0) Пен (5:4)
(Боре 69' - Арибо 57')

ПЕНАЛ СЕРИЈА

Ајнтрахт:

Прецизни: Ленц, Крустић, Камада, Костић, Боре.

Ренџерс

Прецизни: Таверније, Дејвис, Арфилд, Руф.

Непрецизан: Ремзи

КРАЈ ДРУГОГ ПРОДУЖЕТКА

120' Таверниер још једном туче из прекида, а одлични Трап брани.

118' Сант је послао лопту напред, а Кент је опробао ударац након фантастичног додавања Руфа. Невероватно реагује Кевин Трап.

115' Шутирао је Кент, а са друге стране Јакић већ у следећем нападу. Трап је имао лак задатак, док је Хрватски фудбалер распалио преко гола.

КРАЈ ПРВОГ ПРОДУЖЕТКА

100' Кнауф је повукао контру, имао је бољих решења, помало себично је одлучио да шутира и покуша да буде  човек одлуке...

95' Сада се спотакао Басли, Боре је дошао до лопте, а Боре је, чини се отишао превише искоса, само корнер.

93' Арфилд је опробао ударац, добио је превише простора, али фудбалер Глазгова није имао среће, далеко преко гола.

КРАЈ ДРУГОГ ПОЛУВРЕМЕНА

79' Необичну шансу имао је Костић из прекида, скоро са центра убацио је лопту у шеснаестерац, незгодно је одскочила испред голмана ривала који је морао да је пребаци преко пречке.

69' ГОЛ! Сада се спотакао Басли, Боре је дошао до лопте, а Боре је, чини се отишао превише искоса, само корнер. Невероватна асистенција Филипа Костића, протутњала је та лопта поред дефанзиваца тима из Глазгова, а Рафаел Боре користи додавање Србина за 1:1.

Занимљиво су навијачи у Франкфурту пропратили гол немачког тима.

67' Велика шанса за Камаду. Изашао је пред голмана Ренџерса, покушао да га лобује, али је успео да пребаци гол већ савладаног Мекгрегора.

57' ГОЛ! Велика грешка одбране, Сон је лоше реаговао, Бразилац се потом оклизнуо, Арибо је донео вођство Глазгову и то првим голом у сезони у европским такмичењима.

47' Ајнтрахт наставља у истом ритму и у другом полувремену. Три шансе у кратком периоду за Немце.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

47' Кент је након доброг напада шутирао ка голу Кевина Трапа, далеко од гола одлази та лопта.

45' шест минута продужено је прво полувреме.

38' Ослободили су се играчи Ренџерса притиска, Таверниер је тукао након прекида, Трап одлично реагује, добар покушај имао је и Баришић.

32' Костић је имао фантастичну прилику, повукао је лопту са своје половине, ниједан играч Глазгова није успео да га сустигне, шутироа је крај гола.

31' Десети пут шутирао је Ајнтрахт ка голу ривала, Линдсторм користи одличан центаршут и из уиграног прекида на волеј шаље лопту ка голу, поново доста среће за "полицајце".

27' Гости су готово пола сата чекали за прву шансу, имао ју је Арибо, наместио се на ударац, а Кевин Трап је имао доста среће - шутирао је тик уз стативу.

21'' Кнауф је фантастично шутирао, ово је био четврти ударац ка голу Шкота, фантастична прилика, али је успео да спасе гол четрдесетогодишњи голман. Из корнера још једна одлична акција Немаца, али је мало недостајало да Линдсторм пошаље лопту у мрежу.

6' Роде је завршио на земљи након прекршаја, указивала му се помоћ након оштрог старта. Треба истаћи да је Ајнтрахт у смаом уводу меча знатно конретнији.

1' Утакмица је почела, први напад имају фудбалери Ајнтрахта.

УОЧИ МЕЧА

Прво финале европских такмичења ове сезоне одиграће неочекивани актери. Мало ко се надао да ће Звездин џелат - Ренџерс играти против Ајнтрахта, који је на путу до меча одлуке избацио славну Барселону.

Тим Филипа Костића ово такмичење освојио је у сезони 1979/80. Тада је пао земљак - Борусија Менхенгладбах.

Славни ренџерс је једини европски трофеј освојио пре 50 година, реч је о Купу Купова. Претходно је тим из Глазгова елимисао баш два немачка клуба, Дортмунд и РБ Лајпциг, али и Црвену звезду.

Током дана широм града домаћина сведочимо инцидентима, а очекујемо да се страсти смире до почетка меча на "Рамон Санчес Писхуану".

Филип Коситћ има прилику да постане тек пети Србин у историји који је подигао трофеј намењен победнику Лиге Европе, а пре њега то су успевали да учине: Ивица Драгутиновић, Игор Дуљај, Бранислав Ивановић и Немања Гудељ.

БОНУС ВИДЕО: Најгрубље лиге на свету: Суперлига Србије у врху, како стоје остали

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51