СПЕКТАКУЛАРНО ВЕЧЕ У МАДРИДУ: Сити био виђен у финалу, а онда је Реал направио чудесан преокрет и бориће се за трофеј ЛШ (ВИДЕО)

Ч. В.

04. 05. 2022. у 23:36

ПОСЛЕ спектакуларног првог меча полуфинала, када су са седам голова Манчестер сити и Реал Мадрид одушевили планету (4:3), реванш који су пратили сви љубитељи фудбала (а са лица места и Ђоковић и Надал), био је још спекатукларнији. У финале, на мегдан Ливерпулу, прошао је "краљевски клуб".

Ово само фудбал може да приреди. Овакав спектакл не виђа се сваки дан. "Грађани" су били виђени у финалу, а онда је у размаку од једног минута експлодирао "Сантијаго Бернабеу".

Није било много узбуђења током већег дела меча, али финиш сусрета је био за неутралне навијаче права посластица. Играо се 73. минут када је Ријад Марез савладао Тиба Куртоу. Добио је Алжирац одличан пас од Бернарда Силве и ударцем из прве закуцао лопту у мрежу ривала.

А, оно што се десило у последњим минутима меча је тешко описати. Деловало је да ће енглески клуб отићи у финале, али није тако мислио Родриго који је најпре у 90. минуту после асистенције Карима Бенземе донео изједначење Реалу. Ипак, "краљевићима" ни то није било довољно за пролаз, али резултат који је био на семафору само минут касније био је довољан за продужетке.

Опет је Родриго матирао Едерсона. Сјајно је скочио и ударцем главом после центаршута Марка Асенсија постао херој домаћих навијача.

Треба рећи да је Сити могао све да заврши само неколико минута пре изједначујућег гола домаћина. Са леве стране је покушао Џек Грилиш, но лопту је са гол линије избио Ферлан Менди.

Наставио је Реал да напада и у продужецима. Таква игра им се исплатила већ у 94. минуту. Рубен Дијаш је оборио Бензему у казненом простору ривала. Судија Данијеле Орсато није имао дилему и показао је на белу тачку. Сигуран је био Француз који је новим голом изазвао делиријум на трибинама.

Мало је недостајало да се домаћа публика смири у надокнади првог продужетка. Велику шансу имали су гости. Најпре је главом шутирао Фил Фоден, а фантастично је реаговао Куртоа, лопта се одбила до Фернандиња који није могао из тешке позиције да матира Белгијанца.

До краја утакмице није било превише узбуђења. Реал је сачувао предност и заказао ново финале најелитнијег фудбалског клупског такмичења, а ривал ће им бити Ливерпул који је јуче победио Виљареал.

БОНУС ВИДЕО: НАЈГРУБЉЕ ЛИГЕ НА СВЕТУ: Суперлига Србије у врху, како стоје остали?

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44