ЛИГА ЕВРОПЕ, КАКВО ЧЕТВРТФИНАЛЕ! Костић с Ајнтрахтом одолео Барселони, Ренџерс се "загрцнуо" у дуелу бивших Звездиних ривала (ВИДЕО)

07. 04. 2022. у 23:00

ОВОГ четвртка одигани су први мечеви четвртфинала Лиге Европе.

ЛИГА ЕВРОПЕ, КАКВО ЧЕТВРТФИНАЛЕ! Костић с Ајнтрахтом одолео Барселони, Ренџерс се загрцнуо у дуелу бивших Звездиних ривала (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Након што су Лајпциг и Аталанта ремизирали, уз сјајан гол Луис Мјуриела за екипу из Бергама, на ред су дошла и преостала три дуела.

Ајнтрахт је угостио Барселону, успео и да поведе фантастичним голом Кнауфа са дистанце у 48. минуту, али је потом Торес, после акције као у видео-игрици, у 66. поставио коначних 1:1.

Екипа из Франкфурта, за коју је цео меч одиграо репрезентативац Србије Филип Костић, не само да је имала више него трипут више шутева на овом мечу (17:5), него је и бројчано слабија одолела налетима Ћавијевог тима у завршници, имајући у виду да је Тута искључен у 78. минуту.

Дуел бивших Звездиних ривала из ове сезоне, припао је Браги која је Ренџерс савладала са 1:0.

Једини гол на овој утакмици постигао је Абел Руиз, после не баш добре интервенције одбране шкотског клуба у 40. минуту.

И, коначно, Вест Хем и Олимпик Лион су одиграли 1:1, и то иако је домаћин од последњег минута првог полувремена наступао без искљученог Кресвела, који је рукама спречио изгледну позицију у којој су се нашли гости.

Ипак, то није сметало "чекићарима" да чак и поведу, голом Боувена после брзе акције која је збунила Французе у 52. минуту, да би Ндомбеле поравнао резултат у 66, нашавши се на правом месту после једног одбитка.