ЗВЕЗДА КРОЗ БУРУ ДО ПОЛУФИНАЛА КУПА: Пенали, искључења, голеада, пех за црвено-беле...

06. 04. 2022. у 20:25

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Србије савладавши у бурном мечу ТСЦ са 4:0 (1:0).

Од самог почетка утакмице на "Маракани" било је прилично занимљиво, и то не само јер је Томановић у 5. минуту оборио Охија у свом казненом простору, а Катаи из једанаестерца донео предност домаћину.

Страсти су најпре прокључале у 26. минуту, када је гостујући фудбалер Немања Петровић ушао у дуел са Катаијем, који га је, на крају, одгурнуо руком по лицу. Играч ТСЦ-а се одмах залетео на Звездину "десетку", било је ту и "уношења" у лице, очигледно и тешких речи, па су се сјатили око њих двојице и остали актери овог меча.

Међутим, како су варнице почеле да прерастају у ватру, побеснели су и тренери, Дејан Станковић и Жарко Лазетић, па су и њих двојица, и они који су сукоб започели, опоменути жутим картонима.

Али, било је на овој утакмици и црвених.

Звезда, која је од деветог минута морала да игра без Канге, који је повређен, па га је Станковић грлио, тешећи га док је напуштао терен, од 54. је имала играча више.

Тада је Ђаковац оборио Павкова ког је Катаи идеално упослио, а како је дефанзивац ТСЦ-а то учинио као последњи играч одбране, ем је искључен, ем је арбитар Лазар Лукић показао на белу тачку, а Ел Фарду Бен удвостручио предност.

Бројчано јача Звезда је шест минута касније имала и на клупи више актера утакмице, јер је због приговора црвени картон добио и резервни голман Ненад Филиповић, док је на терену домаћин почео да бива све ефикаснији.

Грогираног ривала је најпре дотукао Иванић, који је у 74. минуту искористио додавање Бена да са дистанце упути добар шут, а Томановић је свом чувару мреже засметао и тако олакшао трећу промену резултата.

Четврта се десила у 80. минуту, када је Павков лепо на средини терена проиграо Бена, а овај се стуштио ка голу ривала, издржао дуеле с чуварима и затресао мрежу за коначних 4:0.

Подсетимо, претходно се у полуфинале Купа Србије пласирао и Партизан који је елиминисао екипу Лознице, Нови Пазар је победио Металац са 1:0, а Војводина екипу Рада са 0:4.

БОНУС ВИДЕО: ДАН КАДА СЕ ЗВЕЗДА ПОПЕЛА НА КРОВ СВЕТА: Пре 30 година црвено-бели су остварили легендарни успех