ПАРТИЗАН У ПОЛУФИНАЛУ КУПА СРБИЈЕ: Лозница лак плен у Хумској (ВИДЕО/ФОТО)

06. 04. 2022. у 18:52 >> 18:54

ФУДБАЛЕРИ Партизана пласирали су се у полуфинале Купа Србије након победе над Лозницом 2:0 (2:0).

Лозница је до четвртфинала Купа Србије дошла као џелат суперлигашких тимова. Поред Трајала и Дубочице савладали су Чукарички, а потом и Радник, ипак, квалитет је данас био на страни Партизана који је рутински славио против солидног противника.

Од старта меча Партизан је имао теренску иницијативу, средином првог полувремена проценат поседа лопте био је на страни црно-белих чак 81 проценат што најбоље говори о односу снага на терену. Држао се ривал црно-белих у првом полувремену, добро је функционисала одбрана, а црно-бели нису могли да се изборе за гол.

У 23. минуту видели смо обећавајућу прилику када је Рикардо покушао да шутира, оборен је са леђа, Минаковић је показао на корнер. То се није допало стратегу Партизана који је жустро реаговао и добио жути картон.

Низале су се потом шансе за Партизан. Неколико пута шутирали су црно-бели ван оквира гола, Марко Јевтовић је у 31. минуту био близу гола, али је шутирао преко пречке.

Само два минута касније Рикардо Гомеш је уписао свој 30. гол у сезони. Одлично је Натхо изван шеснаестерца упутио лопту на петерац, а тамо је највиши у скоку био нападач Партизана за 1:0.

Узбудљиво је било и у завршници полувремена. Прво је голман Лознице маестрално зауставио ударац Бибраса Натха из слободног ударца, а у првом минуту надокнаде капитен Лазар Марковић увећао је предност "парног ваљка. Након корнера се одлично снашао Марковић који је послао лопту у мрежу.

Друго полувреме

Наставило се са офанзивом црно-белих и у другом полувремену. Није Партизан посустајао, желео је да увећа предност, али су гости поново дисциплиновано играли у одбрани.

Живковић је у 51. минуту имао прилику након добре акције по левом беку, покужао је бек тима из Хумске да уклиза на лопту, али је шутнуо крај гола.

Играо се 62. минут Натхо још једном ласерски прецизно проиграва, овог пута Јовића, а он није на најбољи начин захватио лопту.

Александар Лутовац је покушао у 73. минуту да реши свако питање победника овог меча, али је статива била савезник Лозничана.

Шутирао је Миљковић у 85. минуту, био је блокиран,  минут касније Лутовац је још једном пробао, високо преко гола. Бивши фудбалер Рада још једном се нашао у прилици, постигао је гол из трећег покушаја, али судија Минаковић показао је офсајд.

На крају, Партизан је заслужено славио 2:0 и обезбедио пласман у полуфинале купа Србије.

Пазар у полуфиналу Купа Србије

Нешто раније фудбалери Новог Пазара остварили су историјски успех, савладали су Металац 1:0 и обезбедили место у полуфиналу Купа Србије.

Једини гол у Пазару постигао је Бојан Чечарић у 21. минуту меча.

БОНУС ВИДЕО: Станојевић побеснео због недосуђеног пенала

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01