ЗВЕЗДА ПРВИ ПУТ У СЕЗОНИ ПРВА: Мајсторија Катаија и нови гол Охија пресудили Вождовцу (ВИДЕО)

03. 03. 2022. у 14:58 >> 16:51

ЦРВЕНА звезда је наставила серију победа у Суперлиги Србије. Црвено-бели су без већих проблема изашли на крај са Вождовцем и славили као гости са 3:0 у 25. колу.

У добром расположењу је тим из Љутице Богдана дошао на "кров" Тржног центра Стадион после победе у 166. вечитом дербију и накрцан самопуздањем стигао до још једном тријумфа, трећег из исто толико мечева у пролећном делу сезоне.

Почео је Дејан Станковић утакмицу са два нападача - Павковом и Охијем, али Звезда иако је имала иницијативу мучила се да сломи отпор "змајева". Ипак, упсела ја то да уради у 35. минуту преко Мирка Иванића. Истина, имао је среће момак из Бачког Јарка. Ушао је у казнени простор Вождовца, упутио лопту ка голу Крунића, а лопта је закачила Ивезића, променила правац и завршила у мрежи домаћина.

Није је се ништа променило на терену након тог поготка. Гости су наставили да нападају, док је домаћин покушавао из контри да угрози Милана Борјана.

Наставак сусрета био је садржајнији. Звезда је кренула по други гол како би могла што мирније да одигра наставак утакмице. Играо се 59. минут када је Катаи подигао публику на ноге. Извео је мајстор из Србобрана слободан ударац са неких 18 метара и фантастично погодио.

Изабраници Дејана Станковића нису ту стали, па су убрзо постили и трећи гол. Он је био дело Охија који је наставио голгетерску серију. Норвежанин је постигао четври погодак на четири утакмице у Суперлиги.

Звезда је до краја без проблема сачувала предност и на тај начин избила на чело табеле, бар до 19 сати када Партизан не заврши свој меч против Младости. Тај дуел такође можете да пратите уживо на "Новостима".

Црвено-бели сада имају 66 бодова, док је Вождовац девети са 30 бодова и још увек није дао гол у пролећном делу првенства.

Друго полувреме: Вождовац - Звезда 0:3

90+3' - Крај утакмице!

82' - Звезда зналачки чува стечену предност. Прилику да заиграју добили су Немања Мотика и Никола Станковића. Они су заменили стрелце голова Катаија и Иванића.

70' - Дејан Станковић врши троструку измену. Охи, Саного и Пичини су завршили утакмицу, а последњих 20 минута у игри ће бити Гајић, Крстичић и Бен.

69' - Умало да Стефан Хајдин постигне гол против бившег клуба. Добро је скочио након корнера, али је његов покушај главом завршио поред гола.

Александар Катаи/FOTO: M. Vukadinović

66' - Фантастичну акцију Звезде је голом крунисао Охи. Лепо су комбиновали Катаи и Иванић, овај други је добро центрирао, а Норвежанину није било тешко да постигне трећи првенствени погодак.

63' - Соло продор Иванића. Стуштио се у казнени простор ривала, тукао десном ногом, но Крунић је био добро постављен и одбио је лопту у корнер.

61' - Морао је боље Ајдиновић. Остао је сам на 16 метара, али је веома лоше шутирао и лопта је отишла високо преко гола који чува Милан Борјан.

59' - Мајсторија Катаија. Извео је фудбалер Звезде слободан ударац са неких 18 метара, пребацио је живи зид и матирао Крунића. Био је ово његов 14. погодак у Суперлиги Србије, а уједно други заредом.

53' - Није се променила слика ни у наставку сусрета. Звезда је та која држи лопту више и претежно се игра на половини "змајева".

46' - Почело је друго полувреме.

Прво полувреме: Вождовац - Звезда 0:1

45' - Крај првог полувремена на крову Тржног центра Стадион.

40' - Опет је Иванић покушао. Добио је добру лопту од Павкова, шутирао је са неких 14 метара, али непрецизно. Зна много боље четворка Звезде, па до промене резултата није дошло.

35' - Коначно је Звезда откључала браву Вождовца. Мирко Иванић је ушао у казнени простор ривала затим шутирао, а лопта је на путу ка голу погодила једног играча домаћих и завршила у мрежи Крунића.

26' - Много среће за Вождовац. Штопер домаћих Миловић је лоше захватио лопту коју је покушао да избије и на срећу голмана домаћих Крунића погодила је пречку.

25' - Станковић је од старта меча на терен послао Павкова и Охија, али то још увек не даје резултат, пошто мрежа домаћих и даље мирује.

23' - Први жути картон на утакмици добио је нападач Вождовца Секу Кеита. Оштро се стартовао и судија Трифковић није имао дилему.

19' - Прва опасна прилика за "змајеве". Пантовић је сјајно шутирао са неких 18 метара. Одлично се истакао Борјан и сјајном интервенцијом одбио лопту у корнер.

17' - Пристиска Звезда ривала. Ераковић је послао оштру лопту по земљи, прихватио ју је Катаи. Покушао је да лобује голмана домаћих, али опет је био непрецизан.

Мирко Иванић у дуелу са играчим Вождовца/FOTO: M. Vukadinović

15' - Прошао је Катаи по левој страни, а онда упутио шут који није био најбољи. Лопта је отишла далеко од стативе. Покушао је лопту да стигне Охи, али је она била далеко од норвешког нападача.

13' - Прву велику шансу имала је Звезда. Александар Катаи је центрирао са леве стране, право на главу Милана Павкова, шутира под пречку, сјајно је реаговао Милош Крунић и избио лопту у корнер.

Уочи меча:

- Подигли смо ниво менталне и физичке снаге и нико више од нас не може да жели победу. Свака следећа утакмица је идентична као дерби, не мења нам се приступ. Три бода су наш циљ који желимо да остваримо. Победом желимо да направимо увертиру за рођендан, а убеђен сам да ће у недељу против Новог Пазара бити пуна Маракана. Прави моменат да се скупимо и заједно прославимо рођендан -  рекао је тренер Звезде Дејан Станковић уочи меча.

Вождовац је овог пролећа освојио само бод из три меча у којима није успео да затресе мрежу противника.

Вождовац - Црвена звезда 0:3 (0:1)

Стадион: Кров Тржног центра. Гледалаца: око 1.000. Судија: Дејан Трифковић. Стрелци: Иванић 35, Катаи 59, Охи 66. минут за Звезду.

ВОЖДОВАЦ (4-1-4-1): Крунић – Мијаиловић (од 82. Новаковић), Миловић, Ивезић, Хајдин – Пуртић – Ћирковић, Пантовић, Ајдиновић (од 62. Дамјановић) , Кеита – Стоисављевић (од 62. Машовић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-4-2): Борјан – Пичини (од 70. Гајић), Панков, Драговић, Ераковић – Саного (од 70. Крстичић), Срнић, Иванић (од 82. Станковић), Катаи (од 82. Мотика) - Павков, Охи (од 70. Бен).