ДРАМА У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Ливерпул "неспортски" преокренуо, Челси доживео кикс у шампионској трци (ВИДЕО)

Д. Н.

16. 12. 2021. у 22:48

КАКО одмиче сезона у Премијер лиги, тако су резултати све занимљивији.

ДРАМА У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Ливерпул неспортски преокренуо, Челси доживео кикс у шампионској трци (ВИДЕО)

Tanjug/AP

У четвртак увече одиграна су два важна меча, после којих је Манчестер сити и даље остао на челној позицији, али је тик иза њега било и те како интересантно.

Ливерпул је сачувао друго место иако је против 19-пласираног Њукасла стрепео. Јер је најпре губио.

Шелви је са 25 метара донео "свракама" вођство већ у седмом минуту, но екипа Јиргена Клопа није очајавала.

Најпре је Диого Жота изједначио у 20. минуту док су се ривали чудом чудили зашто меч није прекинут због повреде њиховог клупског колеге на рубу казненог простора, а онда је Мохамед Салах у 25. преокренуо резултат, испративши на прави начин развој ситуације после велике грешке у бедему Њукасла.

Коначних 3:1 за Ливерпул донео је Трент Александер-Арнолд, фантастичним ударцем са преко 25 метара у 87. минуту.

И, док су Црвени тако опет пришли на бод иза водећег Ситија, Челси није успео да остане на бод иза Ливерпула.

Сада је на "-3" у односу на другу позицију, јер су "плавци" одиграли само 1:1 са 14-пласираним Евертоном.

Tanjug/AP

Челси је у 70. минуту повео голом Мејсона Маунта, који се добро убацио по десном крилу и вешто послао лопту у мрежу, да би само четири минута касније Џеред Брантвајт одлично реаговао после слободног ударца и поравнао на 1:1.

Дакле, после 17. кола, на врху Премијер лиге је Манчестер сити са 41 бодом, Ливерпул има 40, Челси 37, а прилично заостају Арсенал (29), Вест Хем (28), Манчестер јунајтед (27), Тотенхем (25) и остатак конкуренције

БИНУС ВИДЕО: СЛОБОДНИ АСОВИ: Могући трансфери који ће променити фудбал!

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00