"ДЕЛИЈЕ" ЧУПАЛЕ КОСУ: Звезда двапут губила од ТСЦ-а, Павков је спасао

А. Илић

16. 12. 2021. у 17:57 >> 17:59

ФУДБАЛЕРИ Звезде славили су на гостовању ТСЦ у Бачкој Тополи 3:2 (2:2) иако су два пута имали заостатак.

ДЕЛИЈЕ ЧУПАЛЕ КОСУ: Звезда двапут губила од ТСЦ-а, Павков је спасао

Навијачи су уживали у фантастичној утакмици, празник фудбала у Србији какав су љубитељи најважније споредне ствари на свету до сада могли само да сањају, а приредили су нам га ТСЦ из Бачке Тополе и "рањени" шампион Србије, Црвена звезда.

Отворено је почело надигравање на ТСЦ арени, а након седам минута и катастрофалне грешке Зорана Поповића домаћин је повео. Михајло Бањац искористио је лоше испуцавање голмана гостију, наместио се на ударац и без много проблема казнио је аматерски потез искусног голмана.

Звезда је заиграла знатно боље након примљеног гола, Иванић је повукао у неколико наврата по левој страни. Након његовог центаршута у 14. минуту Милан Павков погодио је пречку, а срећа је била на његовој страни само минут касније.

Катаи је одузео лопту Ђаковцу испред шеснаестерца, а након велике пометње пред голом домаћег састава, дошла је некако лопта до Мирка Иванића који је имао лак задатак да је усмери ка мрежи Ненада Филиповића за 1:1.

Није то уздрамало тим Жарка Лазетића који је већ у 17 минуту донео радост домаћим навијачима - ТСЦ је још једном повео. Након фантастичне акције пред голом Звезде Бањац је лепо проиграо Станојловића, а он, иако је на леђима имао играча Звезде, није оклевао, послао је лопту иза леђа Поповића.

Још једном је Станојловић у 27. минуту запретио. Побегао је Канги, наместио се на шут, луцидан је овог пута био Поповић, прослеђује лопту у корнер.

Павков је показао у 32. минуту да је ту када је најтеже. Родић је послао одличан центаршут, Вукановић је спустио главом за Милана Павкова који је распалио по лопти за 2:2. Тим резултатом отишло се на полувреме.

Добро је почело и друго полувреме. Имали су домаћи добар напад, ударац Аранђела Стојковића у 50. минуту завршио је преко гола, а само два минута касније Звезда је дошла до првог вођства вечерас. Милан Павков се нашао на правом месту након покушаја Мирка Иванића, који је одбранио Филиповић.

Притискала је Звезда иако је имала вођство. У 63. минуту запретио је Милан Павков, одлично Филиповић брани, на одбитак је натрчао Иванић, није био прецизан. Два минута касније поново је Филиповић био на тешком испиту, шутирао је Ераковић.

До краја је Канга имао један добар ударац, одлично је реаговао Филиповић. На крају, Звезда је уписала победу на тешком гостовању иако је игра гостију била далеко од оне која их је красила у

У 85. минуту видели смо невероватан промашај Ришаира Живковића. Успео је да заобиће Филиповића, изађе сам пред празан гол, упутио је лопту у стативу, срећом по њега, срамоте га је спасао офсајд у коме се нашао.

ТСЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3

(Бањац 7', Станојловић 17'- Иванић 15', Павков 32')

КРАЈ МЕЧА

90 +2' У игру је ушао Ел Фарду Бен, а место му је уступио Мирко Иванић.

90' Три минута продужено је прво полувреме.

85' Ришаиро Живковић је промашио нешто што би дечак у основној школи погодио. Заобишао је Филиповића, са шест метара је упутио лопту ка празном голу, погодио је стативу, срећом, срамоте и подсмеха на интернету спасао га је офсајд.

82' Југ Станојев место је уступио Душану Стоиљковићу, Борис Варга уступио је место Берталану Бочкаиу, а Михајло Бањац Петру Раткову.

81' Гелор Канга је шутирао снажно, Филиповић је смирено одбио његов ударац ка ауту.

78' Након фантастичног првог полувремена знатно је спао ритам меча у наставку. Нема голова, али ни озбиљнијих прилика у овим тренуцима.

69' Мења и Станковић, Ришаиро Живковић је у игру ушао уместо Алексе Вукановића.

68' Измена Жарка Лазетића. Дејан Милићевић заменио је на терену Немању Петровића.

64' Нова прилика за госте, овога пута Филиповић брани ударац Ераковића.

63' Сада се нижу шансе Звезде као на траци, још једном је шутирао Павков, одлично реагује Филиповић, а потом на одбитак натрчава Иванић - гол аут.

55' Вукановић је одлично проиграо Иванића, његов ударац одбранио је Филиповић, а на правом месту нашао се Милан Павков, који је другим голом вечерас донео предност Звезди.

53' Из наизглед безазлене ситуације распалио је по лопти Аранђел Стојковић. Ударац играча домаћих прошао је тик изнад гола Звезде.  Још једно добро додавање Бањца које је потом изазвало велике главобоље Звезди.

51' Славољуб Срнић је распалио по лопти, далеко од гола.

46' Нису се још навијачи вратили на столице, а већ напад који је могао да се заврши голом. Слободан Станојловић се сударио са Зораном Поповићем, голман Звезде задобио је ударац и фаул, док је фудбалер домаћег тима задобио повреду због које није могао да настави меч. Стрелца другог гола заменио је Немања Крсмановић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

45+2' Указује се помоћ Леандру који је завршио на трави са болном гримасом.

45' Два минута продужено је прво полувреме.

42' Након нешто раније опоменутог Леандра, жути картон добио је и Радован Панков.

37' Није Ђаковац имао добро решење. Пробио је по левој страни, али центаршут по земљи одлази само до Поповића, касно се укључивао Бањац у напад.

32' Ново изједначење, Након центаршута Родића дошао је до лопте Павков који поново поравнава резултат.

29' Славољуб Срнић ушао је у игру уместо ровитог Његоша Петровића који неће моћи да настави данашњи меч.

27' Станојловић је након соло продора изградио позицију за шут у срцу шеснаестерца, а његов ударац искоса шаље Поповић у корнер.

24' Александар Катаи је оптобао ударац у недостатку бољих решења, шутирао је далеко изнад гола.

21' Лепа акција Црвене звезде, нападали су црвено-бели по левом боку, Катаи је упутио одличну лопту, али нико од гостујућих играча није био близу ње, те је прозујала кроз петерац.

17' Фантастична игра у Бачкој Тополи. Трећи гол гледамо за нешто мање од 20 минута игре. Лепа акција домаћина коју је Станојловић на додавање Бањца крунисао голом!

15' Иванић је након гужве у шеснаестерцу послао лопту у мрежу Филиповића. Свему је претходила одлична игра Катаија који је украо лопту Ђаковцу пред голом.

14' Иванић је добро убацио по левој страни, а Милан Павков је опробао ударац главом. Пречка је била савезник домаћих играча.

12' Након примљеног гола Звезда је заиграла знатно ангажованије, облећу око гола Филиповића, а Леандро је расположен за игру и у  уводу меча прави је бедем пред својим голом.

7 Бањац је искористио грешку Поповића, наместио се на ударац након заиста непромишљеног испуцавања голмана Звезде и донео је вођство домаћину.

3' Тврда и отворена утакмица на почетку. ТСЦ је имао прилику да нападне ривала, али је закаснио на додавање Југ Станојев. Са друге стране недуго потом Катаи је извео прекид, лак плен за Филиповића.

1' Утакмица на ТСЦ Арени је почела.

УОЧИ МЕЧА

ТСЦ - Црвена звезда

Стадион: ТСЦ Арена

Судија: Милан Стефановић

ТСЦ (4-2-3-1): Филиповић – Варга, Стојковић, Леандро, Петровић – Томановић, Ђаковац – Станојев, Бањац, Вукић– Станојловић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Поповић Ераковић, Панков, Драговић, Родић – Петровић, Канга – Вукановић, Иванић, Катаи – Павков.

Због наводног сукоба у свлачионици Звезде у којем су учествовали Милан Борјан и Дејан Станковић, на овом мечу неће наступити капитен Звезде.

Недуго пред почетак меча огласили су се из Црвене звезде.

Шест пута састали су се тим из Бачке Тополе и актуелни шампион Србије, а један дуел, 2020. године, припао је данашњем домаћину (2:1).

Пет пута славила је Звезда, док ниједан дуел није завршен ремијем.  ТСЦ у данашњи дуел улази са променом на клупи, недавно је Крстајића заменио Жарко Лазетић, а посебно је по домаћина отежавајућа околност то што је Радник на "Маракани" откинуо бод...

Тренер црвено-белих Дејан Станковић и његови изабраници учиниће све да победом окончају овај део сезоне. Посао неће бити лак, јер је ривал квалитетан.

- Циљ нам је да донесемо три бода. Рекао сам то и пре Радника, али десило се шта се десило. Пех, поново против њих. За нас је ово мини-финале, пробаћемо да победом завршимо годину. Тренутно имамо пет бодова мање од лидера на табели. То је Звезда, пре три дана смо били најбољи, а онда дође моменат где поново морамо да дигнемо гард. Првенство је дугачко, али имамо за шта да се боримо и нећемо одступати од тога. Имамо и играче који могу да одговоре на то. Реално је да буде успона и падова, али битно је да реакција буде звездашка - рекао је Станковић.

Пред овај меч, своја очекивања је изнео тренер тима, Жарко Лазетић:

–Сви знамо шта Црвена звезда представља у домаћем фудбалу. Актуелни је шампион, постигла је озбиљне резултате у Европи и свесни смо да нас чека најтежа могућа утакмица против шампиона, тако да са максималним респектом улазимо у предстојећи меч. – рекао је он, и додао:

–Свестан сам да ће нам бити изузетно тешко да угрозимо Звезду, озбиљан је противник са индивидуалцима који у сваком тренутку могу да реше меч, али нећемо се предати унапред. Уз добар приступ какав имамо на тренинзима и какав смо имали на утакмицама које сам са клубом до сада одиграо, покушаћемо да дођемо до нашег циља, а то су добра игра и добар резултат. – закључио је Лазетић.