ДЕПАЈ ИЗРАСТАО У ХЕРОЈА: Барселона била близу ремија, па у финишу меча стигла до победе

Часлав Вуковић

27. 11. 2021. у 23:47

БАРСЕЛОНА је коначно успела да дође до другог везаног тријумфа у првенству Шпаније. Славили су Каталонци на тешком гостовању против Виљареала са 2:1 у 15. колу Примере.

Дошао је Ћави на клупу, али сви проблеми нису решени. Знало се да то не може преко ноћи и пред клупском легендом је много посла како би од екипа са "Ноу Кампа" поново направио тим од којег сви страхују. Ипак, најважније за младог стручњака у овом тренутку је да се пишу победе.

Знало се колико ће тешко бити на стадиону "Де ла Керамика". Могла је Барселона да победе у раној фази утакмице, али су деца клуба Гави и Абдесамад Езалзули пропустили две добре прилике. Они нису били једини од младих играча који су нашли у првој постави, био је ту и Нико.

Прво полувреме је окончано без голова, али је у другом виђен сјајан фудбал и сва четири поготка. Каталонци су одмах у наставку дошли до предности преко Френкија де Јонга. Очекивала се реакција изабраника Унаја Емерија и она се и десила.

РАДОСТ Фудбалери Барселоне/FOTO: AP/Tanjug

Играо се 76. минут када је Самуел Чуквуезе донео изједначење Виљареалу и након тог поготка се чинило да гости поново неће успети да победе, али онда се указао сјајни Мемфис Депај и поново израстао у хероја Барсе. Холанђанин је у 88. минуту успео да преокрене резултат и донесе испоставиће се победу свом тиму.

Тачку на овај сусрет ставио је Филипе Кутињо који је био прецизан са беле тачке у четвртом минуту надокнаде. Нема сумње да ће овај погодак много значити Бразилцу на пољу самопоуздања.

Барселона је после овог тријумфа дошла на седмо место на табели са 23 бода, док је Виљареал 12. са 16.

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38