ПАРТИЗАН ПОБЕГАО ЗВЕЗДИ НА +8: Црно-бели Станојевићу за рођендан поклонили убедљив тријумф!

А. Илић

28. 10. 2021. у 18:51 >> 18:51

ФУДБАЛЕРИ Партизана славили су против Металца 3:1 (1:1) у одложеном мечу 5. кола Суперлиге Србије.

Партизан је рано повео на овом мечу, али је у наставку првог полувремена иницијативу препустио гостима. Ипак, уласком Натха у игру добили су црно-бели на живости у другом полувремену, а то је било довољно за нови тријумф.

Виђен је занимљив почетак меча. Уводних пет минута прошла су у почетном испитивању снага, да би након тога уследио ураган дешавања спакован у неколико минута.

Рикардо Гомеш је већ у осмом минуту постигао шеснаести гол у сезони. Искористио је грешку гостију на средини терена, повукао контру, одбранио се испрва металац, али је добио другу прилику за ударац Гомеш, а другог пута није било шансе за одбрану Металца.

Није се још гол слегао међу играчима и окупљеним навијачима уследило је узбуђење на другој страни. Ступаревић се нашао у изгледној шанси, млади фудбалер погодио је пречку гола већ савладаног Поповића.

Шок за малобројну публику уследио је у 29. минуту када Металац долази до изједначења у Хумској. Након грешке Синише Саничанина Филип Ступаревић је био заборављен иза одбране, дошао је у прилику из које је теже промашити него погодити гол.

Направио је Матеја Масларевић почетничку грешку у свом шеснаестерцу. Стојић му је вратио лопту, а он је био неодлучан шта учинити са њом, искористио је то Рикардо Гомеш да му је одузме, а млади голман направио је пенал. Искористио је ударац са "беле тачке" да Партизан доведе у вођство - 2:1.

Сачувао је сада голман Металца мрежу свог тима у три наврата. Прво је у 59. минуту два пута одлично зауставио налет домаћих. Прво Рикарда Гомеша који је шутирао из срца шеснаестерца, а потом и пројектил Јојића који је стигао изван шеснаестерца.

Четири минута касније Немања Јовић је изашао пред Масларевића, а поново је као победник из тог дуела изашао голман тима из Горњег Милановца.

Није одступао Партизан, желели су домаћи што пре да реше питање победника. Поповић је у 68. минуту проиграо Јојића, који додаје Натху, Израелац је искусно сачекао иза лопте, на крају одлична акција за нови гол црно-белих.

у 76. минуту игре имао је Партизан прилику да увећа предност на 4:1. Одлично је Данило Пантић проиграо Живковића, он је пуцао високо преко гола гостију.

До краја није било промене резултата. Партизан се налази на првој позицији табеле Суперлиге Србије са 40 бодова, док је Звезда другопласирана са 32 и утакмицом мање.

90' КРАЈ МЕЧА ПАРТИЗАН - МЕТАЛАЦ 3:1

88' Имао је Јован Влалукин прилику из прекида, право у руке Поповићу шаље лопту.

86' Запретио је Стефан Цветковић са дистанце, није Поповић имао много посла.

82' Сада је јавно опоменут и Млађовић. Након прекида Шћекић је покушао, непрецизно.

76' Пантић је паметно проиграо усамљеног Живковића на десној страни. Партизанов бек је пуцао снажно, али непрецизно са неких десет метара од гола Металца. Спремају се нове промене код гостију.

75' Шћекић ће на терен уместо Јојића. Из игре Лазетић изводи  Ступаревића и Одаду, улазе Богдан Јокић и Никола Фуртула.

72' Греши на својој половини Одада, Јовић се нашао након проигравања у прилици, био је блокиран млади фудбалер црно-белих.

68' Нови гол Партизана. Поповић је проиграо Јојића, који додаје Натху, Израелац је искусно сачекао иза лопте, на крају одлична акција за нови гол црно-белих.

66' Филип Антонијевић добио је жути картон.

63' Немања Јовић је прошао између двојице штопера гостију, шутирао је, одлично брани Масларевић.

59' Две фантастичне одбране Масларевића. Шутирао је прво Гомеш, брани голман гостију, потом је и Јојић опробао ударац. Оба пута голман Партизановог ривала био је на висини задатка. Треба истаћи да је Партизан живнуо након измена, да је сада више пута угрозио ривала него у целом првом полувремену.

57' Јовић је на терену заменио младог Терзића.

55' Жути картон добио је Живковић због неопрезног старта.

51' Бибрас Натхо извео је најстрожу казну, стао је  очи у очи са Масларевићем. Прецизан је био Натхо - 2:1 за Партизан

50' Матеја Масларевић је у свом шеснаестерцу закомпликовао себи живот. Стојић је вратио голману Металца, који је био неодлучан, Рикардо му је украо лопту, а чувар мреже гостију направио је пенал.

49' Покушава Крајишник са дистанце, био је непрецизан.

46' Три измене прави Станојевић. Бибрас Натхо, Слободан Урошевић и Марко Живковић ушли су на терен. Док су игру напустили Александар Миљковић, Иван Обрадовић и Квинси Мениг.

45' Крај првог полувремена. Партизан је први постигао гол, али је у наставку Металац био за нијансу опаснији. Уз постигнут гол, Ступаревић је погодио и пречку, пред црно-белима је друго полувреме у коме мора знатно боље уколико желе да упишу нову победу, јер наспрам себе имају мотивисаног противника.

41' По трећи пут тукао је Миљковић главом у шеснаестерцу ривала. Овога пута Обрадовић га је одлично пронашао, лопта одлази крај стативе Мисларевићевог гола.

37' Забрињава повреда Рикарда Гомеша, нападач црно-белих покушава да остане на терену, али са болном гримасом шепа око шеснаестерца ривала.

29' Металац на стадиону у Хумској стиже до изједначења. Након грешке Синише Саничанина Филип Ступаревић је био заборављен иза одбране, дошао је у прилику из које је теже промашити него погодити, бивши фудбалер Вождовца хладнокрвно је послао лопту у мрежу Александра Поповића за 1:1.

23' Квини Мениг је прошао Милоша Бачкуљу, али му је у завршници недостајало мало концентрације да угрози гол Металца.

21' Поново су лепо искомбиновали Јојић из прекида и Миљковић у шеснаестерцу, лопта одлази изнад гола.

15' Влалукин задаје доста проблема дефанзивцима Партизана. Фудбалер који је поникао у Партизану је видно расположен за игру, али за сада га држе под контролом Милетић и Саничанин.

9' Доста среће имао је Партизан. Одмах након постигнутог гола црно-белих уследила је одлична прилика на другој страни. Ступаревић је погодио пречку.

8' Након мирног увода Рикардо Гомеш наставља своју серију у домаћем првенству и против Металца. Велика грешка фудбалера Металца на средини терена "отворила" је контру Партизана, где се Рикардо нашао очи у очи са голманом Мисларевићем и постигао свој 16. гол.

2' Јојић је фантастично извео прекид, а Александар Миљковић је при ударцу главом био у офсајду. Без опасности по Мисларевића.

1' Утакмица је почела.

Уочи меча

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Миљковић, Милетић, Саничанин, Обрадовић – Зђелар, Јојић – Терзић, Пантић, Мениг – Рикардо. Тренер: Александар Станојевић.

МЕТАЛАЦ (4-2-3-1): Мисларевић – Влалукин, Бачкуља, Млађовић, Антонијевић – Стојић, Одада – Крајишник, Фићовић, Цветковић – Ступаревић. Тренер: Жарко Лазетић.

Црно-бели силно су мотивисани пред одложени дуел, посебно након јучерашњег пораза Црвене звезде, те ће у данашњем мечу екипа из Хумске покушати да оде на плус 8. на табели Суперлиге.

Тренер црно-белих Александар Станојевић дао је најаву ове утакмице на конференцији за новинаре.

- Имамо меч који је битан, изузетно захтевна, показало се из претходних утакмица с њима, једном смо изгубили бодове. Улазимо с опрезом и максимално концентрисани, они су млада екипа, полетна. Њихов начин игре отвара и нама просторе, биће сигурно интересантна утакмица. Надам се и да ће навијачи да дођу, бодре нас, позивам их. Сваки сегмент је битан, требало би да будемо као један - каже Станојевић.

За дуел су неизвесни капитен Лазар Марковић и крилни нападач Филип Холендер, чак је и Рикардо Гомеш под упитником после бола у колену против ТСЦ-а.

Тренер Металца Жарко Лазетић у суперлативу је говорио о Партизану.

– У њиховој игри се види све; види се рука тренера, види се колико су опасни у скоро свим фазама игре, – изјављује о Партизану Лазетић. – Јако су добри у офанзивној транзицији, играју директан, модеран фудбал, притискају високо, немају проблем ни када су у средњој нижој зони, сам број њихових бодова и победа говори како су се добро сложили, што потврђују и резултати у Европи. С друге стране, ми истина нисмо у сјајном моменту, што можемо назвати и кризом, али тренирамо, разговарамо, решавамо проблеме. Знамо да у фудбалу свашта може да се деси и да је свака утакмица прича за себе. Ми смо у Суботици против Спартака, на пример, у свим сегментима били много бољи, а изгубили смо 2:0, па је остао утисак какав је остао, пошто на крају ипак резултат одређује све, – подсећа Лазетић.

На питање да ли ће променити досадашњу стратегију пошто пред собом има ривала као што је Партизан, рекао је:

– Пред те велике утакмице, на лепим стадионима, посебно Партизановом, који је мени омиљен, играчима говорим да уживају, да се баш тад измере и докажу. Ми не можемо сад, зато што играмо са великима, да мењамо нашу стратегију и начин игре због једног меча. Покушаћемо да будемо високо, да нападнемо Партизан, да будемо агресивни, да држимо лопту у поседу и завршавамо акције како треба. Све ћемо радити као што радимо против сваке друге екипе. Колико ће нам то они дозволити, видећемо. Ми ћемо бити спремни за све фазе, покушаћемо да одиграмо најбољу могућу утакмицу до сада, јер је то услов да уопште будемо конкуретни у дуелу с Партизаном, – најавио је шеф струке Металца.

ВОНУС ВИДЕО

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00