ХРАБРИ РАДНИЧКИ НАМУЧИО ШАМПИОНА: Звезда срушила нишку тврђаву пред голом Кахримана

А. Илић

24. 10. 2021. у 20:41 >> 20:41

ЦРВЕНА звезда је успела да у 14. колу Суперлиге Србије упише победу над Радничким из Ниша пред 6381 навијачем. Тим Дејана Станковића славио је 1:0, а нишлије је током меча красила одлична одбрана.

Раднички је у 8. минуту први запретио. Након добре реакције после корнера, кренули су гости у контру. Стефан Митровић је повукао по десној страни, шутирао је, а Борјан крајњим напором успева да га савлада.

Прво полувреме красила је иницијатива пулена Дејана Станковића који су након уводне шансе "убацили у пету брзину", али се Раднички добро и организовано бранио. Фалко је шутирао у 11. минуту, био је блокиран. Четири минута касније, промашио је оквир гола и Бен.

Након пар минута стагнације поново су се активирали играчи Звезде. Фелипе Фалко је шутирао са десетак метара - Кахриман брани, до лопте долази Ел Фарду Бен, шаље Дамиру Кахриману, играо се 22. минут.

Уследила је стихија пред голом Кахримана, поново је Италијан запретио, затресао је мрежу, а гол дамира Кахримана спасао је офсајд у 22. минуту. Мирко Иванић је два минута касније шутирао, а фантастичан је био голман нишког тима.

Tekst potpisa

Кренуло је друго полувреме, а само осам минута требало је Звезди да након мукотрпног првог полувремена сломи "бедем" нишке тврђаве. Родић је проиграо Бена којем није било тешко да затресе мрежу.

Након постигнутог гола повукла се мало Црвена звезда, нападали су, али не по сваку цену, до краја меча Раднички није успео да угрози ривала, а црвено-бели су стрпљиво чекали прилику да увећају предност, коју нису дочекали, на крају 1:0

Црвена звезда - Раднички 1:0

(Бен 53')

85' Црвена звезда и у наставку покушава да дође до гола Кахримана, али не срљају играчи Звезде.

77' Након гола доста је спало узбуђење. Касалица и Аксентијевић су добили жуте картоне, а уигру је уместо Дуроњића ушао Лазар Арсић.

72' Илија Спасић заменио је Стефана Митровића, док је на место Александра Ковачевића ушао Огњен Бјеличић.

67' Млади Лазетић је шутирао, али није то било снажно, ухватио је без проблема лопту голман Нишлија.

61' Одлучио је и Станковић да мења. Саного и Лазић су ушли у игру, излазе Станић и Диони.

59' Прави Батак измену. Изашли су Шкрбић и Мићибући, у игру су ушли Касалица и Томић.

56' Нова велика шанса за Звезду, Ммилан Родић је на невероватан начин проиграо Бена, био је фудбалер Звезде сам пред голом плаво-белих, на крају брани Кахриман.

53' ГОЛ! Црвена звезда је коначно сломила Нишлије. Фантастично је по левој страни Родић проиграо Бена.

52' Родић са леве стране успева да пронађе Дионија, Француз млако шутира ка голу

51' Поново је бивши фудбалер Лећеа претио, шутирао је искоса, само корнер.

47' Прекид на страни тима из Ниша. Дуроњић је фаулирао Фелипеа Фалка, а Италијан је шутирао са двадесет и пет метара, није намучио искусног голмана Нишлија.

45' Крај првог полувремена! Црвена звезда је била бољи ривал, али је Раднички играо синергичну одбрану, те након 45 минута мреже су мировале. Имао је и Раднички своју прилику преко Митровића почетком полувремена, али је одлично тада Борјан реаговао.

43' Нови покушај Мирка Иванића, Кахриман хвата лопту.

39' Риохеи Мићибући је побегао свом чувару, опробао је ударац, а покушај Јапанца завршио је изнад гола Борјана.

38' Диони је помало себично реаговао на додавање Родића по левој страни, чини се да би по Црвену звезду било боље да је Француз пропустио лопту Бену који је био тик изна.

37' Борко Дуроњић је прекинуо иницијативу Црвене звезде, прошао је некадашњи фудбалер ТСЦ средином терена, наместио се испред шеснаестерца на ударац, тукао је талеко од гола.

28' Иванић прети, одлично реагује расположени Дамир Кахриман. Голман Нишлија имао је доста посла, а све је одрадио на високом нивоу, нападачи Звезде га често стављају на тест.

26' Фалко се поново нашао у доброј прилици, изборио се за позицију, затресао мрежу Дамира Кахримана, али је помоћни судија са десне стране показао на офсајд.

22' Пао је мало ритам игре, Раднички се добро бранио, а монотонију је разбио Фелипе Фалко, шутирао је са десетак метара, Бен је дошао до одбитка, поново проиграо Италијана који поново покушава, али је Кахриман одлично реаговао у оба случаја.

15' Бен је запретио још једном, траљаво је његов ударац изгледао, није било опасности по Дамира Кахримана.

11' Са дистанце је пробао Фелипе Фалко, ударац Италијана блокирао је неко од дефанзиваца Нишлија.

8' Одбранио се Раднички, након корнера похитали су у контру играчи из Ниша, млади Стефан Митровић тукао је са десне стране - одлична реакција Милана Борјана.

4' Покушао је сада и Ел фарду Бен, његов ударац главом завршио је крај гола Дамира Кахримана.

2' Мирко Иванић је опробао ударац, шутирао је непрецизно. Први покушај на мечу.

1' Утакмица је почела минутом ћутања у част преминулог Драгана Пантелића, бившег чувара мреже Радничког из Ниша.

Уочи меча

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ

Судија: Никола Радаковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-4-2): Борјан - Гајић, Панков, Драговић, Родић - Фалко, Станић, Крстичић, Иванић - Бен, Диони

РАДНИЧКИ НИШ (4-2-3-1): Кахриман - Аксентијевић, Стевановић, Вујадиновић, Станковић - Пејовић, Ковачевић - Дуроњић, Митровић, Мичибучи - Шкрбић

Црвена звезда је ремизирала против Митјиланда у четвртак, док је дуел Радничког и Радничког 1923 из Крагујевца био одложен због болести крагујевачких играча.

Чињеница је да су играчи нишког тима знатно одморнији, али је квалитет на страни Црвене звезде која носи улогу апсолутног фаворита, иако ће играти без Александра Катаија и Милана Павкова у вечерашњем мечу.

- У тиму сигурно неће бити Павкова и Катаија. Морамо да, пре свега, испоштујемо њихово здравље. Ришаиро Живковић се полако враћа, биће у конкуренцији. Видећемо да ли ће Николић да стегне зубе после ударца. Код год буде био на терену знаће да одговори захтевима – каже Станковић.

Говорио је тренер Звезде и о ривалу у вечерашњем мечу...

- Нишлије имају искусне играче. Нови тренер Батак донео им је позитивну енергију. Кад играмо код куће, уздамо се само у наше снаге, уз дужно поштовање противника. Нећемо мислити о лепоти у игри, већ само о бодовима.

- За нас је после многих проблема најважније да су поједини играчи преболели коронавирус и повређени се опоравили. Недостајаће само Петар Ристић, који је добио црвени картон у прошлом колу. Знамо на каквог противника ћемо се намерити данас, Звезда већ четири године доминира српским фудбалом. Високи квалитет потврђује и од-личним партијама у Европи. Црвено-бели су у четвртак имали тежак и деликатан меч у Данској, али колега Дејан Станковић има на располагању два једнако снажна тима, тако да не би требало причати о њиховом умору – истиче Батак.

Занимљиво је да Раднички није одиграо званичан меч већ три недеље.

- То је можда мали хендикеп. Спремали смо се за понедељак и Раднички 1923, мало нас је пореметило одлагање сусрета. Против Звезде ћемо изаћи да се надигравамо, да видимо где смо у односу на екипу која игра значајну улогу у Европи. А, ако нам се буде указала шанса да направимо нешто добро, наравно да ћемо је уграбити. Мислим да успех у дуелу са шампионом у овом тренутку и није за нас немогућа мисија.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45