МЕГА ПРЕОКРЕТ: Партизан побегао Звезди на +8, али уз главобоље!

24. 10. 2021. у 12:30 >> 15:16

ПАРТИЗАН је остварио пету узастопну победу у Суперлиги, и то преокретом: губио је у Бачкој Тополи, а савладао ТСЦ са 1:3 и, макар привремено, отишао на осам бодова у односу на првог пратиоца, актуелног првака, Црвену звезду.

Ипак, како је тим из Хумске играо, разлога за забринутост у стручном штабу могло би да буде, нарочито јер је ривал створио велики број прилика.

Пред ово гостовање, тренер црно-белих Александар Станојевић је, између осталог, рекао: "Може ТСЦ да нас победи, јер није нормално да добијете све утакмице, али за нас све осим тријумфа у Тополи је неуспех". И, како је домаћин наступио - има и те како разлога за понос, јер је стварао шансе, отвореним наступом јурио сензацију, али је гост из Београда био квалитетнији и, што је можда још важније, конкретнији пред голом.

Екипа из Бачке Тополе, која је пред овај меч остала без досадашњег тренера, Младена Крстајића коме је уручен отказ, прва је и повела. Играо се десети минут када је после корнера Марко Петковић, бивши бек Црвене звезде, натрчао на "одбитак" и шокирао црно-беле.

Срећом по госте, већ у следећој акцији су изједначили. Натхо је уочио Рикарда који се налазио на ивици офсајда, али је због лоше процене једног играча домаћих није био у недозвољеној позицији, па је то искористио да прими лопту и одмах потом неодбрањиво шутира - 1:1.

Детаљ са меча ТСЦ - Партизан

На томе се Станојевићев тим није зауставио. У наредних 25 минута мрежа ТСЦ-а се још двапут тресла: најпре је у 27. Јојић упослио Рикарда с десне стране, а овај, без гледања, проиграо младог Николу Терзића који је донео предност гостима, да би осам минута касније исти играч донео и 1:3, и то нашавши се на правом месту после одличне одбране голмана Филиповића након што се чинило неминовним да ће га снажан ударац Натха савладати.

Иако би овај резултат обесхрабрио многе противнике црно-белих, то није био случај са ТСЦ-ом. Напротив.

Заиграли су домаћини сјајно, погодили стативу (Бањац), шутирали тик покрај гола (Томановић), све пре великог предаха, а након њега су се Томановићу придружили и Станојловић и Стојковић својим приликама. Партизан малтене није имао ниједну праву шансу у другом полувремену, осим Шћекићеве у 90. минуту, остао је на временски мањем поседу лопте, имао на крају крајева и мање шутева (шест, наспрам девет домаћих), али није дозволио супарнику да му опет затресе мрежу.

На крају, када се подвукла црта, цео плен је отишао за Хумску, што је по Партизан најважнија ствар када се о гостовању у Бачкој Тополи ради. Међутим, да је било момената за главобољу црно-белих, било је. Можда и више него што је ико ван ТСЦ-а мислио да ће бити случај.

Ево и како је утакмица протекла  уз пренос на порталу "Новости":

КРАЈ! ТСЦ - Партизан 1:3

90' - Коначно прилика за црно-беле у другом полувремену, Шћекић је покушао главом - лопту је послао изнад мете.

87' - Партизан је припретио после слободног ударца с левог крила, а интервенција одбране домаћих отклонила је опасност, бар на кратко. Исто се завршио и продор Менига по десној страни.

85' - Партизан, који има нешто мањи посед лопте од ривала, покушава да смиренијим акцијама "потроши" преостало време, а пре свега спречи ТСЦ да евентуалним постизањем другог гола унесе панику у редове црно-белих у финишу.

81' - Још десетак минута до краја узбудљиве утакмице...

77' - Коначно су имали разлог навијачи црно-белих да се понадају новом поготку својих љубимаца, али се Лутовац превише запетљао код гол-аут линије, а његов закаснели центаршут није стигао до клупских колега.

76' - Не успева Партизан да солидан посед лопте претвори у неку смислену ситуацију пред голом ривала. И, тако је малтене све време откако је почело друго полувреме.

72' - Станојевић вади из игре Рукарда, стрелца изједначујућег гола. Улази Лутовац.

68' - Измена у ТСЦ-у. Опасни Станојловић, који је у више наврата претио црно-белима, уступа своје место на терену Раткову.

65' - Нова промена у Партизану, двоструког стрелца Терзића мења Јовић.

Милош Јојић

62' - Фантастичан волеј играча ТСЦ-а Стојковића, шутирао је са преко 25 метара, гађао доњи десни угао, а Стевановић успео да заустави тај ударац! Сјајна утакмица у Бачкој Тополи, нема шта.

60' - После иницијативе домаћина, Партизан се тога ослободио и кренуо да "плете мрежу", али не успева да неким ударцем угрози голмана ривала.

54' - Наставља ТСЦ да напада. Станојловић се ослободио чувара на средини терена, стуштио се са голу Партизана, успео да шутира са руба казненог простора, али не и довољно прецизно - чувар мреже црно-белих Немања Стевановић успео је да укроти лопту.

50' - Мења Станојевић Натха и Пантића, у игри су Шћекић и Мениг.

48' - Два шута ТСЦ-а за мање од минут! Нервира се Александар Станојевић иако његова екипа води са 1:3, али је домаћин боље отворио других 45 минута. Капитен Томановић је најпре изблокиран у последњи час, а након корнер аопет је опробао ударац и за мало био непрецизан.

46' - Почело је друго полувреме.

Крај полувремена, врло, врло занимљивог!

45' - Још један ударац домаћих, Томановић је шутирао са око 17 метара, а за метар промашио мету. Садржајан меч у Бачкој Тополи, нема шта.

43' - Каква утакмица, ТСЦ погађа стативу! Михаило Бањац се изборио за позицију за ударац, гађао доњи леви угао Партизановог гола, а погодио оквир, остаје 1:3!

Бибрас Натхо

40' - И даље ТСЦ напада са осам фудбалера, само двојица остају позади да мотре на Рикарда. Тотално отворен наступ домаћина донео им је предност, али су потом и примили три гола.

37' - Игра Партизан лепо, нема шта, нижу се добре акције у последњих 15-20 минута, а једну такву је пробао да заврши снажним ударцем Натхо у претходној акцији. Голман Филиповић је фантастично, једном руком, зауставио тај ударац у рашље, лопта се одбила ка младом Терзићу који је успео да покрај чувара врло спретно, главом, оствари контакт с лоптом и "ћушне" је у небрањени део мреже. Од 1:0 у 10. минуту, до 1:3 у 36, за само 26 минута.

36' - Гол! Нови гол Партизана, Никола Терзић, главом, после сјајне одбране голмана ТСЦ-а!

31' - Иако су домаћини примили два гола после вођства, са великим бројем играча нападају, покушавају да изједначе. То оставља приличан простор за црно-беле и њихове контранападе

27' - Гол, преокрет, Партизан води 1:2! Јојић је сјајно упослио Рикарда с леве стране, овај без гледања вратио лопту у смеру одакле је дошла, али да би проигроа Николу Терзића који је постигао трећи гол у сезони и донео Партизану предност у Бачкој Паланци!

25' - После мало чарки у казненом простору ТСЦ-а, које је судија морао да умирује, црно-бели нису успели да постигну гол после корнера, направили су фаул над голманом домаћих.

23' - Покушава Јојић да "размрда" саиграче, упутио је дугачко додавање за Рикарда, који није успео да у потпуности надмудри чувара, али је изборио корнер за Партизан.

19' - Нови шут домаћина, и то с дистанце, брани голман Поповић.

16' - ТСЦ наставља да има лопту дуго у свом поседу, врло стрпљиво делују напади домаћина.

13' - Иако су његови изабраници поравнали резултат, није задовољан Александар Станојевић, инсистира да екипа игра брже...

Рикардо

11' - Гол, изједначење! Рикардо тресе мрежу ТСЦ-а! Натхо га је проигао с леве стране, најбољи стрелац црно-белих, избегао је офсајд замку "за длаку" и послао лопту са 13 метара у доњи десни угао - 1:1!

10' - Гооол! ТСЦ води! После "скраћеног корнера", лопта се одбила ка бившем беку Црвене звезде, Марка Петковића, који је са пет метара донео предност домаћину!

8' - Хватају се играчи Партизана за главу! Сјајно је Милош Јојић извео слободњак с десног крила, својом кретњом црно-бели су потпуно збунили чуваре, Вујачић је остао сам у срцу шеснаестерца, главом послао лопту - и то за метар покрај гола. Велика прилика за црно-беле, али остаје 0:0.

6' - После лепих дриблинга Натха на десној страни напада гостију, Урошевић је засметао Рикару који се спремао на шут, па нико од њих двојице на крају није захватио лопту како су се надали.

4' - ТСЦ је на почетку за нијансу опаснији. Имао је домаћин један слободан ударац, непрецизно изведен, а онда му се отворила још једна прилика, после грешка у одбрани Партизана, но ни тада Стевановић није морао да интервенише јер екипа из Бачке Тополе није искористио тај "поклон".

1' - Утакмица је почела, и то после одавања почасти преминулој легенди овдашњег фудбала, чувеном голману Драгану Пантелићу.

13.25 - Тренер црно-белих, Александар Станојевић, открио је да је Филип Холендер задобио повреду на последњем тренингу и због тога није у конкуренцији за овај меч, док Лазар Марковић "већ дуже време има проблеме" и он такође неће моћи да помогне саиграчима данас.

12.45 - Ево и састава!

ТСЦ: Филиповић, Петковић, Рајковић, Антонић, Крсмановић, Стојковић, Томановић, Станојев, Бањац, Станојловић, Зец

Партизан: Стевановић, Миљковић, Милетић, Вујачић, Урошевић, Здјелар, Јојић, Терзић, Натхо, Пантић, Рикардо

Зашто је меч важан?

У овај дуел црно-бели улазе са пет бодова и утакмицом више од највећег ривала, актуелног првака - Црвене звезде, која у каснијем данашњем термину игра против нишког Радничког.

Партизан је "везао" четири првенствене победе у низу, прошле седмице је доживео први пораз у Лиги Европе (од Гента), а ТСЦ је, после три пораза у последња четири суперлигашка наступа сменио тренера Младена Крстајића, после чега је бивши селектор Србије дао занимљив, крајње отворени интервју за "Новости".

Очекивања тренера Партизана

Стратег клуба из Хумске Александар Станојевић не види забринутост када је у питању игра његовог тима.

- Имамо гол-разлику 36:3. Не знам када је последњи пут Партизан имао такву. Немамо проблем никакав! Примили смо један гол у групи Лиге Конференције, изгубили једну утакмицу, која је могла да се заврши нерешено. Играли смо против екипе која нам није дозволила да искажемо своје квалитете - рекао је Станојевић.

Александар Станојевић

Томе је додао и следеће:

- Против Радника смо имали 27 удараца на гол, а они нас нису угрозили ниједном. Да смо победили 2:0, а они погађали пречку и стативу, онда бих рекао "да, имамо проблем". Напредак је био у добром моменту, а исто није упутио шут ка нашем голу. Може ТСЦ да нас победи, јер није нормално да добијете све утакмице, али за нас све осим тријумфа у Тополи је неуспех. Зато нема разлога да будемо пољуљани. Немамо проблем. Са пуним самопоуздањем, са енергијом се боримо за титулу, истакао је стратег ФК Партизан.

БОНУС ВИДЕО Новак Ђоковић пева "Пукни зоро" - снимак о коме прича Србија

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44