ЦРНО-БЕЛА СЕРИЈА Партизан разбио бедем и побегао Звезди на пет бодова разлике

17. 10. 2021. у 15:00 >> 18:50

ФУДБАЛЕРИ Партизана су остварили 36. победу у последњих 38 такмичарских наступа у Хумској, а савладавши у 13. колу Суперлиге екипу сурдуличког Радника са 2:0 умакли су првом пратиоцу на табели, Црвеној звезди, на пет бодова удаљености, истина уз меч више.

Пред нови европски изазов, дуел са Гентом у Лиги конференција, тренер црно-белих Александар Станојевић решио је да два стандардна члана стартне поставе, Нато и Марковић, почну утакмицу на клупи за резерве, а од првог минута заиграли су Поповић, Миљковић, Милетић, Саничанин, Урошевић, Здјелар, Јојић, Терзић, Пантић, Мениг и Рикардо.

И, иако су црно-бели од самог почетка меча били у константној офанзиви (о чему сведочи и 73% времена с лоптом у поседу у првом полувремену, уз однос шутева 11:0), Сурдуличани су добро организованом одбраном показали да нису тек тако били шести најуспешнији гост у Суперлиги, иако су на њеној укупној табели заузимали тек 14. место.

Управо то је био разлог што је тек после силних пропуштених прилика Партизан повео тек у 33. минуту.

Пробао је после центаршута Терзића да промени резултат Саничанин, а када су тај покушај изблокирали гости, лопта се одбила ка Милошу Јојићу који је то искористио да са седам метара донесе предност црно-белима.

После тог гола, црно-бели су "додали гас", имали су још три прилике до великог предаха, а наставили силовито и у другом полувремену, када је шансу добио најпре Марковић, а потом и Натхо.

Иако је прилика било баш као и непосредно после Јојићевог поготка, мрежа иза голмана Ранђеловића није тресла све до 73. минута када је Здјелар с десног крила идеално упослио Рикарда, а овај главом савладао Ранђеловића.

Уз иницијативу до последњег судијског звижуда, црно-бели су на радост "гробара" остварили циљ: дошло се до нове победе и ухватио се добар залет за европско искушење које следи у четвртак, када у Хумској од 21 гостује Гент.

Ево и како је меч са Радником прошао уз пренос на порталу "Новости":

КРАЈ! Партизан - Радник 2:0

91' - Још једном је Натхо шутирао са 16 метара, још једном је и - блокиран.

90' - Играће се два минута судијске надокнаде времена.

89' - Марковић је хтео да проигра Рикарда с десног крила, а интервенција одбране Радника у последњи час довела је до корнера. Натхо је потом центрирао на ивицу петерца, а дефанзивци гостију, уз секунд смушености, отклонили опасност избацивши лопту на средину терена.

86' - Лазар Марковић се ослобиодио чувара на левом крилу тако што је прошао између двојице који су га, превише удаљени, чекали - а онда шутирао далеко преко гола.

83' - Нове шансе за Партизан! Натхо је гађао с руба шеснаестерца, а лопта је на свом путу погодила једног од играча гостију па је домаћин извео корнер. А после тог ударца из угла, с леве стране, у прилици је код даље стативе био Саничанин. Није успео да лопту смести у мрежу, а подигао је руку ка судији, мислећи да је фаулиран у поменутој ситуацији.

82' - Био је то 17. шут црно-белих, шести у другом полувремену. Гости су извели само један.

81' - Нова прилика за Партизан, Рикардо је главом пробао да постигне свој други гол, но његов покушај са 12, 13 метара није био прецизан.

77' - Партизан игра фантастичан пресинг, Радник не успева да изнесе лопту ни 30-ак метара од свог гола.

74' - Здјелар је центрирао идеално с десног крила, а Рикардо Гомеш са око осам метара главом неодбрањиво послао лопту у мрежу Сурдуличана.

73'- Гол! Рикардо за 2:0!

70' - Први озбиљнији покушај Натха на овом мечу. Добио је лопту од Рикарда на рубу казненог простора, одмах извео шут левом ногом, гађао даљи доњи угао а лопта је у луку пала пола метра покрај спољне ивице стативе.

Квинси Мениг

66' - Мало је спласнуо ритам игре, а тренер црно-бели Александар Станојевић све живље саветује своје изабранике да "додају гас" и отклоне сваку дилему око победника овог сусрета.

62' - Нова измена у Партизану, Данило Пантић препушта место Бибрасу Натху.

61' - Лазар Марковић је сјајно проиграо Јојића на десној страни напада Партизана, овај одмах упослио Пантића, али та брза игра није донела нову промену резултата јер је уследио траљав шут са седам, осам метара. Мада, треба

57' - Радник у игру уводи Уроша Миловановића, уместо Димитрова. Нови играч на терену је најбољи стрелац екипе у овој сезони, од седам голова Сурдуличана дао је четири.

51' - Наставља се опсада гола гостију! Рикардо је примио лопту у казненом простору супарника, секунд касније одложио је десно од себе за Марковића који се једним потезом ослободио чувара, упутио низак дијагоналални шут, али за мало промашио место које је гађао - лопта је прохујала покрај гола!

48' - Лепа прилика за Партизан! Јојић је одузео лопту ривалима на средини терена, одмах проиграо Рикарда који се пробио по десној страни, шутирао, а голман Радника спречио погодак. Лопта је отишла у корнер, после ког је чувар мреже Сурдуличана ухватио лопту и изнова отклонио опасност.

46' - Измена у Партизану, у игри је Лазар Марковић, изашао је Квинси Мениг. Код гостију је Спасић ушао у игру уместо Јањића.

46' - Почео је друго полувреме.

Колико је Партизан био доминантнији сведоче и подаци да је лопту имао у свом поседу 73% времена, да није дозволио Сурдуличанима ниједан шут ка голу, а притом су црно-бели 11 пута опробали ударац, од чега је лопта четири пута ишла у мету.

Крај полувремена, црно-бели после опсаде гола ривала воде с 1:0 поготком Јојића у 33. минуту.

44' - Милош Јојић је покушао да постигне и други гол на овом мечу, шутирао је с дистанце и  - лопта је завршила у наручју голмана Ранђеловића.

42' - Саничанин прети гостима још једном, главом је послао лопту, а онда прешла преко пречке.

39' - Мениг покушава да своју добру игру крунишем поготком, опробао је и он ударац после дуплог паса са Рикардом, но непрецизност је била разлог што је остало 1:0.

35' - Пробали су црно-бели да искористе краткотрајну смушеност одбране ривала да постигну још један гол, но покушај Терзића није био прецизан.

Радост фудбалера Партизана

33' - Гооооол! Партизан води! Милош Јојић је стрелац! Пробао је после центаршута Терзића да промени резултат Саничанин, а када су тај покушај изблокирали гости, лопта се одбила ка Јојићу који је то искористио да са седам метара донесе предност црно-белима - 1:0!

31' - Нови шут црно-белих, ново хватање за главу! Рикардо је опробао ударац с дистанце, по земљи је гађао доњи десни угао гола Сурдуличана, а попут Терзића промашио је мету за мање од пола метра.

29' - Сјајан покушај младе Партизанове наде Терзића! Опробао је ударац са 18 метара, искоса са леве стране, гађао је даљи горњи угао гола Радника, али је "за длаку" промашио мету. У неверици се ухватио за главу...

25' - Прва већа прилика за Партизан! Расположен је Мениг за игру, опет је упутио добар центрашут, и то са десног крила, а Саничанин који се убацио у казнени простор гостију главом је покушао да донесе предност. Међутим, лопта је прохујала покрај гола, остаје 0:0.

23' - Не одустаје домаћин од офанзивне игре, "плете се мрежа" око гола Сурдуличана све време, али ни центаршутеви с крила, ни покушаји пробоја кроз средину, не доносе промену резултата. А сада ни корнери...

19' - "Додаје гас" Партизан,  Мениг је лепо центирао са леве стране, а Терзић главом с аосам метара послао лопту пет, шест метара покрај гола

17' - Мениг је припретио добрим убацивањем по десном крилу, али покушај проигравања Рикарда није уродио плодом

15' - Петнаест минута игре, а Радник врло јасно показује како добро организованим двоструким блоком, на ивици свог казненог простора и на десетак метра испред - може да се заустави далеко моћнији ривал. Бар за сада то Сурдуличанима успева, а подсетимо само су три гола досад примили на гостовањима у овој сезони, управо захваљујући квалитетно организованој одбрани тренера Душана Ђорђевића.

10' - Покушао је Здјелар да промени резултат, али није најбоље захватио лопту приликом шута

6' - Добро се "отварао" Рикардо у нападу црно-белих, но лопта ипак није стигла до њега у обећавајућој акцији домаћих

4' - Партизан има почетну иницијативу, али за сада без шанси за промену резултата

1' - Почела је утакмица!

16.01 - Познати су и састави:

Партизан: Поповић, Миљковић, Милетић, Саничанин, Урошевић, Здјелар, Јојић, Терзић, Пантић, Мениг, Рикардо

Радник: Ранђеловић, Хоџић, Радмановац, Симоновић, Медић, Стојановић, Богдановски, Недељковић, Јањић, Петровић, Димитров

Уочи меча

У овај меч црно-бели су ушли као лидери на табели, са 31 бодом, два више од Црвене звезде која је напунила мрежу Колубаре, док је Радник тек 14, али чак шести када се ради о учинцима ван свог терена (свега један пораз, уз по два тријумфа и ремија, а само три примљена гола у гостима, по чему су Сурдуличани други у лиги, иза Партизана који је примио два).

Тренер црно-белих Александар Станојевић овако анализирао ривала са југа Србије, последњег пред меч са Гентом у Лиги конференција:

- Чврста су екипа, тешко их је "пробити", примили су само три гола на гостовањима, морамо да будемо стрпљиви и играмо до краја. Имају брзе играче по боковима и одличног тренера Душана Ђорђевића који се показао у Чукаричком, рекао је Станојевић на конференцији за медије.

Томе је, између осталог, додао и следеће:

- Играч Партизана мора да буде мотивисан и на тренингу. За мотивацију сам у стању да суспендујем играча ако није мотивисан на тренингу, а камоли на утакмици, поручио је Станојевић.