СУПЕРЛИГА ОВО НЕ ПАМТИ! Моћна порука Звезде пред Митјиланд!

А. Илић

16. 10. 2021. у 15:16 >> 16:49

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у 13. колу Суперлиге Србије играју против Колубаре у Лазаревцу. Занимљиво, ово је први дуел који црвено-бели играју у Лазаревцу када је првенство у питању.

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовали су Колубари у 12. колу Суперлиге Србије, а меч у Лазаревцу дуго ће црвено-бели памтити. Изабраници Дејана Станковића уписали су убедљиву победу 1:7.

Фуриозно је Црвена звезда почела историјско гостовање у Лазаревцу, нападали су гости од првог минута, а већ у осмом долазе до вођства голом Драговића на асистенцију Родића.

Леви бек Звезде осам минута касније поново фантастично проиграва, овог пута таличан је био Ел Фарду Бену.

Мирко Иванић у 18. минуту увећава предност гостију на 3:0. Да би Милан Павков у 24. минуту додао још једну рецку гостима.

Поново је Иванић био прецизан у 36. минуту, а коначан резултат поставио је Павков у 43. минуту меча.

Почасни гол за домаћи тим постигао је Младеновић у 86. минуту. Два минута касније коначни резултат поставио је млади Лазетић који је постигао свој првенац у дресу Црвене звезде.

Друго полувреме 1:7

88' ГОЛ! Лазетић сада користи одлично додавање Фалка за првенац у сениорском тиму Звезде!

87' Лазетић се нашао у прилици након што је побегао Тумбасу, шутирао је млади фудбалер поред гола!

86' ГОЛ! Младеновић постиже погодак за домаће. До почасног гола Колубара долази након што је Радован Панков закаснио након додавања Добријевића!

85' Долазе гости до прилике за ударац са двадесетак метара, а Борјан није имао тежак задатак.

78' Родић је сада пробао да дође до гола, али је Станивуковић добро реаговао.

76' Сада лопта за нијансу више у поседу домаћих, којима недостаје завршни чин како би дошли до почасног поготка.

68' Игра се сада већином између два шеснаестерца, чини се да ниједан тим не би имао ништа против да се сада заврши утакмица. Звезда је задовољна тренутним, а Колубара нема снаге за бољи учинак.

61' Алекса Вукановић добија прве минуте у сезони, у игру је ушао уместо Гелора Канге!

56' Филиповић је опробао ударац, добро реагује Борјан!

50' Претио је Николић из прекида искоса, одлично реагује голман домаћих Станивуковић који шаље лопту у корнер.

46' Седам измена направили су Станковић и Ђурђевић, тренер Звезде једну више. Код домаћина су на терену Симић, Петронијевић и Андрић, док су изашли Кочовић, Лончар и Ђенић. Код Звезде у игри су Панков, Николић, Петровић и Лазетић, док су изашли Драговић, Иванић, Бен и Павков.

Прво полувреме 0:6

45' крај првог полувремена!

43' ГОЛ. Офанзивно играју гости и након петог гола, стиже и шести. На одбитак је натрчао Милан Павков који још једном увећава предност тима из Љутице богдана - 0:6

36' ГОЛ! Ипак, Звезда долази до петог гола! Након одличне комбинације по десној страни Фалко шаље до Гајића, а он Иванићу који долази до другог гола на мечу!

33' Пао је ритам игре. Игра се на средини терена.

29' ПЕНАЛ! Думбас је срушио фудбалера Звезде у шеснаестерцу, а Гелор Канга промашује гол.

28' Коначно напад домаћег тима, тек из три интервенције Борјан успева да укроти лопту.

24' ГОЛ! Поново је Родић убацио лопту, погрешио је голман домаћег тима, а празан гол погодио је Милан Павков за 4:0.

19' ГОЛ! Мирко Иванић након соло продора са двадесетак метара шаље под пречку лопту! Фантастична игра српског шампиона у Лазаревцу.

18' Лончар је упутио оштар центаршут, послао је лопту у шеснаест, Борјан је изашао али није био сигуран, хвата лопту тек из друге.

16' ГОЛ! Поново је по левој страни Милан Родић повукао, одлично је центрирао, овог пута лопта је пронашла Ел Фарду Бена!

13' Након постигнутог гола Црвена звезда стаје, имају црвено-бели теренску иницијативу, за сада домаћи не долазе до контроле игре.

8' ГОЛ! Драговић је затресао мрежу и Звезди донео вођство! Одлично је лопту убацио Милан Родиђ, а репрезентативац Аустрије у маниру најбољих нападача шаље лопту у мрежу.

5' Иванић је покушао да упосли Павкова, али лопта пролази кроз шеснаестерац домаћег тима. Треба истаћи да се већину времена игра пред голом Колубаре.

3' Филиповић и Младеновић су покушали да комбинују пред голом Милана Борјана, није им пошло за руком, уследила је контра на другој страни, фаулиран је Фалко, а није Звезда успела да угрози Станивуковића.

1' Утакмица у Лазаревцу је почела. Трибине стадиона Колубаре добро су попуњене.

Уочи меча

Тим Дејана Станковића након тријумфа над Лудогорецом и Металцем жели да настави позитивну серију како би одржала корак са првопласираним Партизаном.

Звезда заостаје пет бодова за црно-белима уз утакмицу мање.

Дуел у Лазаревцу судиће најбољи српски судија Срђан Јовановић.

КОЛУБАРА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

СТАДИОН Колубаре у Лазаревцу

Судија: Срђан Јовановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Ераковић Драговић, Родић - Крстичић, Канга, Иванић - Бен, Фалко, Павков.

КОЛУБАРА: Станивуковић, Стојановић, Васиљевић, Станковић, Ђенић, Кочовић, Лончар, Младеновић, Вучетић, Филиповић, Тумбас.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45