НАВИЈАЧИ ПАРАГВАЈА УТРЧАЛИ НА ТЕРЕН: Јагма за селфијем са Месијем
НАЈВЕЋИ хит - сликање са Месијем. Парагвај и Аргентина одиграли су мирољубив меч квалификација за одлазак на СП (0:0), после којег је уследила права јурњава и јагма за селфијем са првом звездом "гаучоса".
ФОТО: АП
Група домаћих навијача је попут стампеда улетела на терен, чини се да је и обезбеђење на стадиону у Асунсиону било изненађено. Видело се да је и Месију у тој гужви било непријатно, али је љубазно услишио жеље неколицине најбржих док му редари нису помогли да нађе пут до свлачионице.
Аргентини је ово био 23. узастопни меч без пораза, али их је он још више удаљио од водећег Бразила, који је после преокрета у финишу савладао Венецуелу у гостима - 3:1. Аутсајдер је повео у 11. минуту преко Рамиреза, Бразилци су се без повређеног Нејмара мучили све до 71. минута када је Маркињос донео изједначење, а тријумф су донели Габријел Барбоса голом са пенала у 85. и Ајаксов млади нападач Ентони првенцем у петом минуту судијске надокнаде.
Из јужноамеричких квалификација директан пласман на СП обезбедиће прве четири репрезентације, док ће пета у бараж с представником Азије, Средње Америке или Океаније.
Квалификације, 10. коло: Парагвај - Аргентина 0:0, Уругвај - Колумбија 0:0, Венецуела - Бразил 1:3 (1:0), Еквадор - Боливија 3:0 (3:0), Перу - Чиле 2:0 (0:0)
ТАБЕЛА: Бразил 27, Аргентина 19, Еквадор 16, Уругвај 16, Колумбија 14, Парагвај 12, Перу 11, Чиле 7, Боливија 6, Венецуела 4.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОМАЋИН ЖЕЛИ ИСТОРИЈСКИ ПОЧЕТАК: Канада јури првенац на Мундијалима, Босна се неће предати без велике борбе
УТАКМИЦОМ у Торонту на "БМО филду" почиње такмичење у групи "Б" Светског првенства, а домаћа селекција Канаде дочекаће репрезентацију Босне и Херцеговине у мечу који би могао да има велики утицај на коначан расплет у групи.
12. 06. 2026. у 07:00
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)