АПЛАУЗИ И СУЗЕ ЗА ВЕЛИКОГ ГАЗДУ: Париз се опростио од Бернара Тапија
ПАРИЗ је одао почаст недавно преминулом Бернару Тапију (78), који је испраћен на последње путовање у Марсељ. У цркви Сен Жермен окупиле су се бројне познате личности.
FOTO: AP Photo/Daniel Cole
Од сталног дописника из Париза
Међу њима, била је и Брижит Макрон, супруга француског председника за кога се истиче да није могао да присуствује, јер се тренутно налази на самиту у Словенији. Дошли су и бивши председник Никола Саркози, чувени бициклиста Бернар Ино, редитељ Клод Лелуш...
Испред цркве, Базил Боли у сузама, у загрљају са својим некадашњим саиграчем Жан-Пјером Папеном. Обојица су носили ковчег. Медији су подсећали на Болијеве сузе и у финалу Лиге шампиона које је Олимпик изгубио против Црвене звезде, али и на његову неизмерну радост, уз Тапија, после освојене титуле две године касније.
По осунчаним париском дану, на тргу испред цркве окупило се више од хиљаду људи. Навијачи, али и они с којима је глумио, пословао, живео. Дошли су из целе Француске. Носили су фотографије и поруке захвалности. Дуго су се с њима поздрављали Тапијева деца Софи и Стефан и супруга Доминик. Туга, емоције и љубав, обележили су ове тренутке.
- Газда! Тапи! - били су узвици које је упућивала окупљена маса.
Ковчег је из цркве, уз звона, кренуо до Марсеља правцем који је Тапи за живота прешао "милион" пута. Испред париске цркве могле су да се виде и многоброје заставе Олимпика, што се у Паризу, иначе, не виђа.
Овај познати Парижанин биће, према сопственој жељи сахрањен у Марсељу, на гробљу недалеко од Стадиона "Велодром". У највећој француској медитеранској луци биће, у петак, такође, организован још један црквени испраћај Тапија.
На стадиону "Велодром" ће бити постављена и привремена капела. Бивши власник Олимпика од 1986. до 1994, али и "Адидаса", министар, посланик, глумац, певач, потекао је из обичне, сиромашне породице и стекао велико богатство, али се до последњег дана с неизвесним резултатом борио да га задржи за своју породицу. Остаће упамћена и његова борба с болешћу. Лекари су му давали годину и по, издржао је четири. Борио се чак и када су га недавно лопови тукли са супругом и пљачкали их у њиховој кући.
БОНУС ВИДЕО - РАТ НАВИЈАЧА: Хаос у Француској
Препоручујемо
СТРАВИЧНИ СНИМЦИ ПОВРЕЂЕНОГ ТАПИЈА: На лицу и очима остали крвави подливи
05. 04. 2021. у 21:00
НУДИО КОФЕР ПАРА ЗВЕЗДИ ЗА МЕЧ: Претучен бивши председник француског великана
04. 04. 2021. у 15:14
БИЋЕ ГОЛОВА НА "СЕНТ ЏЕЈМСИСУ": Њукасл мора напасти "грађане" ако мисли да се поново нађе у финалу
ЊУКАСЛ и Манчестер сити укрстиће копља вечерас на "Сент Џејмсис парку" у првом мечу полуфинала ЕФЛ купа. Ово је обрачун актуелног освајача и клуба који жели да врати трофеј у своје витрине после неколико година паузе, тако да би требали гледати сјајан полуфинални двомеч.
13. 01. 2026. у 06:30
ДОНАЛД ТРАМП У ШОКУ! Ово није очекивао када је наредио напад на Венецуелу
Мало је рећи да су најновије вести из света фудбала, а тичу се и Сједињених Америчких Држава чији је актуелни председник Доналд Трамп, изненадиле многе.
13. 01. 2026. у 19:15
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)