КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Шведска савладала Шпанију, Флик дебитовао победом на клупи Немачке, кикс Италије

02. 09. 2021. у 22:52

ФУДБАЛСКА репрезентација Шведске победила је Шпанију са 2:1 у четвртом колу групе Б квалификација за Светско првенство.

Почетак меча био је невероватан. Већ после шест минута виђена су два гола. Најпре је "фурија" повела преко Карлоса Солера, а у следећем нападу је скандинавска селекција поравнала, стрелац је био Александер Ишак.

После сјајног отварања утакмице очекивало се да се наставио са головима, али њих није било до одласка на одмор.

Победу Шведској донео је Виктор Клаесон који је на асистенцију Дејана Кулушевског успео да матира Унаија Симона.

После ове утакмице Шевдска је прва са девет бодова, Шпанија је на другом месту са седам.

Немачка је одиграла колико јој треба против Лихтенштајна и славила је као гост са 2:0. Ханси Флик је на овом сусрету дебитовао на клупи "панцера".

Играо се 41. минут када је мрежу Бушела затресао Тимо Вернер. Тријумф је потврдио Лирој Сане у 77. минуту.

Немци сада заузимају другу позицију на табели са девет бодова, Лихтенштајн је закован за дно - без иједног бода.

Кикс дана доживела је репрезентација Италије. Актуелни шампион Европе је у Фиренци на стадиону "Артемио Франки" одиграо само 1:1 против Бугарске.

"Азури" су одлично почели утакмицу пошто су повели после 16. минута игре преко Федерика Кијезе. Шок за све на стадиону уследио је у 39. минуту када је Атанас Илиев донео изједначење и испоставило се поставио коначан резултат утакмице.

Екипа Роберта Манћинија остала прва на табели са 10 бодова, Бугарска на четвртом месту са два бода.