НА РЕДУ СУ "АЗУРИ": Да наметнемо нашу игру!

С. К.

03. 08. 2021. у 09:09

ТО је Србија какву желимо. Чврста у одбрани, убитачна у нападу. Ватерполисти су у последњем колу групе Б надиграли великог ривала Црну Гору са 13:6 (6:1, 2:1, 3:2, 2:2). Филип Филиповић и другови ће се сутра (11.20) у четвртфиналу састати са светским прваком, Италијом.

НА РЕДУ СУ АЗУРИ: Да наметнемо нашу игру!

ФОТО: АП

- Ово је оно чему тежимо. Нисмо ни против Хрватске били толико лоши колико се чини, али тада нам је падала концентрација у одбрани. Сада је одбрана профункционисала и најважније је да сачувамо ритам, концентрацију у нокаут фази. У четвртфинале морамо да уђемо из све снаге, да наметнемо своју игру, да будемо максимално концентрисани, да се навикнемо на тензију. Али, најважаније је да одбрана буде као против Црне Горе - истакао је Душко Пијетловић.

"Делфинима" против "ајкула" није падало на памет да калкулишу, да намерно изгубе, како би се за улазак у полуфинале борили са победником групе А, Грчком. Кренули су изванредно, брзо су разбили Црногорце, већ у седмом минуту су водили са 5:0. А да је одбрана била онаква какву је жели селектор Дејан Савић, говори податак да су први гол из игре, не рачунајући два петерца, примили тек у 20. минуту. Истина, стратегу Црне Горе Гојковићу је недостајао повређени центар Спаић, али тешко да би то јуче променило однос снага. Сада је најважније да олимпијски победници наставе у истом ритму, јер више поправног нема.

- Од резултата нам је било важније да уђемо у ритам, да одиграмо добро одбрану. Неке ствари смо у игри променили и задовољан сам како је то изгледало. Ова игра значиће нам пуно пред четвртфинале. Битни смо ми, да у меч уђемо агресивно, да одбрану одиграмо из све снаге - нагласио је Бранислав Митровић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

БИЛА ЈЕ ФАТАЛНА: Ко је Борина Лутка са насловне стране - кад га је оставила посветио јој и Остани ђубре до краја (ФОТО)