ФК РАДНИЧКИ НИШ: "Лукић је злоупотребио ВАР технологију, захтевамо снимке спорних ситуација!"

19. 07. 2021. у 12:10

Фудбалери Спартака и Радничког одиграли су јуче нерешено 1:1, у првом колу Супер лиге Србије

ФК РАДНИЧКИ НИШ: Лукић је злоупотребио ВАР технологију, захтевамо снимке спорних ситуација!

Фудбалски клуб Раднички из Ниша саопштио је данас да је судија Лазар Лукић "на најгори начин злоупотребио ВАР технологију" и "брутално покрао" клуб са Чаира на утакмици против Спартака из Суботице.

Оба гола су дата из пенала, након интервенције из ВАР собе. ВАР је интервенисао и у првом полувремену, када је поништен гол јапанског фудбалера из Радничког Риоеија Мићибућија.

- Уколико неко присвоји ВАР собу, као што је на утакмици Радничког и Спартака из Суботице синоћ то урадио Лазар Лукић, онда ВАР губи своју поенту и постаје алиби за такве који су већ нанели огромну штету српском фудбалу. Због тога што се Раднички бунио против судија попут Лукића и био против његовог опстанка на листи судија, Лукић је на најгори начин злоупотребио ВАР технологију и наставио да наносни огромну штету српском фудбалу. Судијама попут Лукића, који су нестручни и осветољубиви, није место у српском фудбалу а сад је јасно и зашто су се појединци којима смета Раднички борили за његов опстанак на листи судија.

Очигледно је да сада враћа тим истима, тако што наноси штету Радничком. Између осталог, ни на једном снимку се не види код поништеног гола да је играч Радничког (Мићибући) играо руком. Такође, и приликом обарања штопера Радничког Вујадиновића у првом полувремену није досуђен пенал, иако је било више него видљива “шпанска крагна” коју је добио наш играч. Али то Лукић из ВАР собе није видео, али је зато све што се није догодило “видео”. И као врхунац ове утакмице је на крају у другом полувремену уз смешну интервеницију Лукића из ВАР собе свиран пенал за Спартак. У тој акцији судије нису досудиле чист офсајд играча Спартака. Судија Лукић имао је низ грешака којима је оштетио Раднички јер, уосталом, по ВАР протоколу у оваквим ситуацијама не сме да се зове судија зато што је он проценио да то није пенал, већ се зове само кад судија не види, а буде чист пенал. Судија Лукић је био изузетно заузет током ове утакмице да пре свега обесмисли ВАР технологију од које комплетна спортска јавност има велика очекивања.

Колико је био заузет у откривању онога чега нема показује и то да је скоро 20 минута утакмице утрошено на разна чекање квази одлука из ВАР собе. Раднички захтева од судијске комисије и њиховог новоизабраног председника Дејана Филиповића да нам покажу снимак на коме се види да наш играч игра руком јер то гледаоци утакмице нису могли да виде на снимку. У сваком случају, судија Лукић је брутално покрао Раднички у првој утакмици Суперлиге, наводе из Радничког