СРБИЈА НЕ ИДЕ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Италија шокирала "орлове" у Београду

04. 07. 2021. у 20:01 >> 22:23

КОШАРКАШИ Србије неће играти на Олимпијским играма пошто су изгубили од Италије са 102:95 у дворани "Александар Николић".

СРБИЈА НЕ ИДЕ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Италија шокирала орлове у Београду

Лошу утакмицу одиграли су "орлови" и нису успели да искористе предност домаћег терена, те нашу селекцију нећемо гледати на највећој спортској смотри.

Лоше је Србија ушла у меч, док су изабраници Ромеа Сакетија погађали све. Невероватно их је служио шут свих 40 минута. Србија и када је играла добру одбрану није успевала у нападу да одигра добро и спусти резлику.

"Азури" су ван линије 6,75 шутирао 14/34, а када је тако другачији исход тешко може да се очекује.

Италија ја после 20 минута игра имала предност од 12 ралзике - 57:45. Очекивало се да ће домаћин заиграти много агресивније у одбрани, али уместо тога константно је расла предност гостију.

"Орлови" су примили 102 поена и то је јасан показатељ како је игра екипе Игора Кокошкова изгледала на овој утакмици.

Велику прилику је Србија пропустила да се пласира на Олимпијске игре. Имала је све у својим рукама, пре свега домаћи терен, али то није успела да искористи и тамо нажалост нећемо гледати Милоша Теодосића и другове.

Најефикаснији у победничком тиму био је Николо Манион са 24 поена, пратио га је Ахиле Полонара са 22. У селекцији Србије највише се истакао Данило Анђушић који је постигао 27 поена, док је Филип Петрушев додао 22.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Србија - Италија 95:102

95:102 - Оба бацања погодио је Петрушев. Фаул је потом направио Добрић и на линији пенала је Тонут на 14,5 секунди до краја меча. Оба је промашио играч Венеције.

93:102 - Анђушић је опет погодио тројку, али делује да је касно. Остало је 24 секунде.

90:98 - Србија је на једноцифреном заостатку, после поена Петрушева. Могао је Теодосић да спусти на минус пет, али је промашио тројку.

88:98 - Одлично шутирао Анђушић и погађа нову тројку. Србија је коначно на 10 поена заостатка.

85:98 - На једној страни је прецизан био Фонтекио, а на другој Петрушев.

83:96 - Одбранили су "орлови" напад, а онда Анђушић лепо погодио после соло акције.

81:96 - Сјајно закуцавање Петрушева. Одиграо је два на два са Анђушићем и закуцао у лице Фонтекију.

79:96 - Промашио је Теодосић две тројке, а Полонара је био прецизан са осам метара и наставио да решета кош Србије. Кокошков тражи још један тајм-аут.

79:93 - Не иду бацања "орловима". Поново је Петрушев погодио једно.

76:93 - Петрушев је био половичан са линије пенала, док је за Италију оба реализовао Пајола.

75:91 - Лош пас Теодосића, украдена лопта Тонута и лако полагање у контри. Милош се потом колико-толико искупио и погодио двојку.

71:89 - Добрић игра добро у овом кварталу, погодио је тројку, његову другу на утакмици.

68:85 - Добар напад после тајм-аута, Теодосић је сјајно проиграо Петрушева који је лако поентирао.

66:85 - Погађа Фонтекио са полудистанце и поново одводи "азуре" на плус 19. Тајм-аутом је морао да реагује Игор Кокошков.

66:83 - Лоша секвенца Србије. "Орлови" су изашли из бонуса после мање од минута. Тонут је искористио сва три слободна бацања, два је добио због фаула, а једно због техничке Анђушића.

66:80 - Одличан почетак четвртине. Добрић је погодио под фаулом, потом је реализовао и слободно бацање.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Србија - Италија 63:80

63:80 - Таман кад смо почели да играмо добро у одбрани Манион је погодио далеку тројку, али је Калинић на другој страни лако положио.

59:77 - Сада се само изводе слободна бацања. Италија их погађа, а ми смо реализовали два од последња четири. Анђушић је везао две тројке и тако подигао "Пионир" на ноге.

52:75 - Кошаркаш Црвене звезде био је половичан са линије пенала, али оба је на другој страни погодио Нико Манион.

51:73 - На линију пенала ће ићи Огњен Добрић, али тек после минута одмора који је затражио Ромео Сакети.

51:73 - Коначно смо постигли поене, Милош Теодосић је реализовао оба слободна бацања.

49:73 - Невероватно! Италија не престаје да погађа, прецизан за три поена био је и Пајола. Тајм-аутом је реаговао Игор Кокошков који ће покушати да размрда екипу.

49:70 - Фонтекио је одвео Италију на плус 21 и то је највећа предност "азура" на овој утакмици.

49:65 - Прве поене нашој репрезентацији у другој четвртини донео је Анђушић. Узвраито је Манион, али је онда сјајно закуцао Петрушев.

45:63 - Невероватан шут изабраника Ромеа Сакетија. Полонара не греши 5/5 за три поена.

45:60 - Друго полувреме почиње тројком Мелија, ово је био 10 погодак "азура" ван линије 6,75.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Србија - Италија 45:57

45:57 - Италија шутира фантастично и тројкама успева да оде на двоцифрену предност после 20 минута кошарке у дворани "Александар Николић".

42:48 - Серија Бобија од четири поена. У великој је предности Марјановић. Италија на другој страни сјајно шутирају, погодили су две везане тројке - Полонара и Тонут.

38:42 - Добрић је погодио два слободна бацања, а онда ударио сјајну блокаду. Ипак, судије су одлучиле да је то фаул, па је играч Албе искористио оба пенала.

36:40 - Фонтекио је пун самопоуздања. Погодио је нову тројку за своју селекцију и одвео "азуре" до предности од два поседа.

36:37 - Нема Србија решење за Маниона, поново је кошаркаш Голден Стејта поентирао после одличног продора.

36:35 - Анђушић је везао 11 поена, али је ту његову серију прекинуо Полонара који је био прецизан ван линије 6,75.

34:32 - "Орлови" после нове тројке Анђушића воде после дужег времена. Потом је везао и трећу тројку сјајни бек шутер.

28:30 - Погодио је Анђушић тројку, буди се Србија, много боље изгледају играчи Игора Кокошкова у одбрани.

24:28 - Сјајан контранапад Србије. Добрић је повео и додао до Аврамовића који је лако завршио акцију.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Србија - Италија 22:28

22:28 - Лако је Тонут поентирао у последњем нападу првог периода и одвео Италију на плус шест.

20:26 - Доста проблема Србија има у одбрани у првом кварталу. Нову тројку за "азуре" постигао је Стефано Тонут.

15:23 - Сада Италија одговара серијом 7:0 и селектор "орлова" троши већ други тајм-аут у првој четвртини.

15:19 - Серију наше селекције од 8:0 прекинуо је Манион који за сада игра јако добру утакмицу.

15:16 - У стрелце се уписао и Филип Петрушев, а у наредном нападу је тројку из дотрчавања погодио Василије Мицић, након њега и Огњен Добрић. То је натерало Ромеа Сакетија да позове минут одмора.

7:14 - Четири поена је везао кошаркаш Голден Стејта. Након новог коша који је постигла Италија селектор Србије Игор Кокошков је морао да затражи тајм-аут.

7:12 - Леп продорд Маниона, који је побегао Марјановићу и лепо завршио акцију полагањем не други обруч.

7:10 - Бјелица је погодио тројку, али је истом мером на другој страни узвратио Ахиле Полонара.

4:7 - Сјајна акција "орлова". Бјелица до Добрића, овај је дотурио лопту до Марјановића који је лако закуцао. На другој страни далеку двојку је погодио Фонтекио.

2:2 - Бјелица се одлично снашао. Најпре је покупио дефанзивни скок, а онда сам завршио напад Србије одличном игром под кошем.

0:2 - Прве поене на утакмици постигао је Николо Мели, прецизан је био са полудистанце.