АНИ КОРАЋ ПРЕТИ ДВЕ ГОДИНЕ ЗАТВОРА: Учесницу ријалити програма ће скупо коштати промовисање наградне игре

Novosti online

02. 10. 2020. у 13:45

УЧЕСНИЦА ријалити програма Ана Кораћ на свом Инстаграм профилу објавила је позив за учешће у игри на срећу коју је сама организовала, за шта је запраћена казна и до две године затвора!

АНИ КОРАЋ ПРЕТИ ДВЕ ГОДИНЕ ЗАТВОРА: Учесницу ријалити програма ће скупо коштати промовисање наградне игре

Фото: Инстаграм/ana_korac

Схвативши да је "закорачила" у кривично дело, Кораћева је објаву одмах обрисала, али су бројни скриншотови објаве наставили да круже друштвеним мрежама.

- У овој игри учествоваће 5.000 људи од којих је само један добитник овог аутомобила! Уколико желите да овај ауто буде ваш за 2.000 динара, све што треба да урадите је да уплатите 2000 динара на број +38161... Профил ће вас запратити чим легне уплата. Свих 5.000 учесника, њихова имена биће стављена на папирић и убачена у велику куглу, писање имена и извлачење биће уживо у лајву - написала је Ана Кораћ на свом профилу и објаснила да је износ за учеснике из иностранства 17 евра, као и да она и њена породица неће учествовати у игри.

Београдски адвокат Небојша Перовић објаснио је на који начин је Кораћева прекршила закон, које су последице које би могла да сноси и која институција је дужна да у овом тренутку одреагује.

- Кривичним закоником предвиђено је као кривично дело уколико било које лице без одобрења надлежног органа приређује односно организује игре на срећу, независно од тога на који начин и путем којих средстава организује саму игру на срећу. Уколико је у конкретном случају Кораћева без одобрења надлежног органа организовала игру на срећу, извршила је кривично дело за које је запрећена новчана казна или казна затвора до две године. Уколико је било који износ новца до сада уплаћен, тај новац, а и предмети путем којих је приређена игра на срећу, одузеће се - објашњава Перовић.

https://www.instagram.com/p/CFofBjyAp8q/?utm_source=ig_web_copy_link

Како каже, следећи корак је реакција надлежног тужилаштва.

- Надлежно тужилаштво је дужно након сазнања да је било које кривично дело покушано или извршено, да предузме радње које су законом предвиђене, а то је да наложи полицији да предузме предистражне радње ради разјашњења кривично-правне ствари - каже Перовић.

Овакви случајеви, организовања разних игара ради стварања новчане користи, у Србији нису реткост, каже адвокат.

- Неретка је појава да на овакав незаконит начин лица покушавају до зараде, па почев од тога да организују карташке игре у просторијама преко држања апарата без дозволе, па до разних игара на срећу, а што није дозвољеном ни Законом играма на срећу а ни Кривичним закоником Републике Србије - наводи Перовић.

Покушала да ојади лаковерне учеснике

Осим што су овакве радње забрањене законом, корисници друштвених мрежа, макар они мање наивни, одмах су упозорили да је рачуница коју ја Кораћева осмислила прилично лукава, јер би за аутомобил вредан 25.000 евра, са 5.000 уплата од по 2.000 динара у свој џеп ставила 85.000 евра.

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (3)

ПОЛИЦИЈА БЛОКИРА ПРИЛАЗ: Стигао багер у двориште куће где је нестала мала Данка (ФОТО/ВИДЕО)