ПРОТЕСТИ И ПЕТИЦИЈА ЗБОГ БРЕГЕ: Део Албанаца у Корчи не мири се са доласком Горана Бреговића на "Фестивал пива"

В.Н.

09. 08. 2021. у 09:45

НЕ смирују се страсти поводом концерта који ће Горан Бреговић одржати 22. августа на "Фестивалу пива" у албанском граду Корча, па је извеса Албана Р. Улај покренула онлајн петицију против музичаревог доласка.

ПРОТЕСТИ И ПЕТИЦИЈА ЗБОГ БРЕГЕ: Део Албанаца у Корчи не мири се са доласком Горана Бреговића на Фестивал пива

Фото ATA Images

У петицији, коју је до сада потписало 3.000 људи, исте су оне оптужбе приштинских портала на албанском језику - да је Бреговић "инспирисао масакр на Косову", да је "идол убилачке српске војске током ратова у бившој Југославији", као и да је "пробудио српски национализам" песмом "Калашњиков", због речи "јуриш" и "бум, бум, бум". Организатори протеста, који је у Корчи био заказан јуче, позвали су "све интелектуалце, грађане са свих етничких територија да буду присутни да зауставе српског певача, антиалбанског Горана Бреговића".

Са друге стране, заменица градоначелника Корче, Бениља Терова, изјавила је да општина Корча не намерава да откаже Бреговићев наступ на фестивалу:

- Не постоји политички приступ наступу музичара рођеног у Сарајеву. Част нам је да наступи. Он се никада није одређивао ни против Албанаца, ни против Косовара.

Терова је навела и да су певачи са Косова и Метохије отказали учешће на фестивалу због претњи националистичких група. Коментаришући Бреговићеву песму "Калашњиков", рекла је да ју је Бреговић написао много пре рата и још једном подвукла да ће он наступити у Корчи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању