ТОРТА СА БАНАНАМА И ЧОКОЛАДОМ: Неодољиво кремаста посластица коју сви воле

Млечна торта са бананама и чоколадом је попут сна за сладокусце са савршеном комбинацијом укуса.

ТОРТА СА БАНАНАМА И ЧОКОЛАДОМ: Неодољиво кремаста посластица коју сви воле

Foto: Shutterstock

Састојци:

За патишпањ:

  • 2 зреле банане, згњечене
  • 360 г брашна
  • 240 г шећера
  • 120 г незаслађеног какао праха
  • 1 кашичица прашка за пециво
  • 1 кашичица соде бикарбоне
  • ½ кашичице соли
  • 240 мл млека
  • 2 велика јајета
  • 120 г несланог путера, растопљеног
  • 1 кашичица екстракта ваниле

За млечни фил:

  • 300 мл пуномасног млека
  • 60 г заслађеног кондензованог млека
  • ½ кашичице екстракта ваниле

За чоколадни ганаш:

  • 115 г полуслатке чоколаде, сецкане
  • 120 г слатке павлаке
  • 1 кашика несланог путера

Припрема:

Како бисте направили ову чоколадну торту, загрејте рерну на 175 °Ц и припремите калуп за печење. У чинији умутите брашно, шећер, какао прах, прашак за пециво, соду бикарбону и со. У другој посуди умутите млеко, јаја, отопљени путер, згњечене банане и ванилин екстракт, док смеса не постане глатка. Постепено мешајте мокре састојке у суве, док се не сједине. Сипајте тесто у припремљену тепсију и пеците 25-30 минута док чачкалица не изађе чиста. Пустите да се колач потпуно охлади.

Направите мешавину млека, тако што ћете у малој шерпи да загрејте пуномасно млеко и заслађено кондензовано млеко на средњој ватри, повремено мешајући. Скините са ватре и умешајте екстракт ваниле. Натопите торту - пробушите рупе по целој охлађеној торти виљушком. Полако прелијте торту топлом млечном мешавином, оставите да се упије око 10 минута. Припремите ганаш загрејте слатку павлаку у шерпи док не почне да кључа. Склоните са ватре, додајте сецкану чоколаду и путер, па мешајте док не постане глатка. Оставите ганаш да се мало охлади, па га равномерно прелијте преко натопљеног колача. Оставите да се ганаш стегне па сервирајте.

(stvarukusa)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

НАПРАВИО САМ ГРЕШКУ Огласио се Исламовић након отказаног концерта у БиХ - Извињавам се свим мајкама Сребренице и свима онима који тугују