ХРСКАВЕ ТУРСКЕ ТУЛУМБЕ: Тајна је у триковима током припреме (ВИДЕО)

Рецепт за хрскаве турске тулумбе је веома једноставан али морате да обратите пажњу на трикове!

ХРСКАВЕ ТУРСКЕ ТУЛУМБЕ: Тајна је у триковима током припреме (ВИДЕО)

Фото: Инстаграм/hatice0ncel

За сируп (тамни шербет):

  • 2,5 шоље шећера
  • 2 чаше воде
  • неколико капи лимуновог сока

за тесто:

  • 2 чаше воде
  • 2,5 шоље брашна и кесица прашка за пециво 
  • 1 кашика уља
  • 1 кашичица шећера
  • 4 јаја
  • посолите врхом кашичице
  • уље за пржење

Трикови на које морате да обратите пажњу су 

  1. Тесто стављате у хладно уље а тек онда све заједно загревате
  2. Сируп мора да буде хладан и густ
  3. Тесто морате да охладите пре него што додате јаја

Припрема

Припрема сирупа: Прво припремимо тамни шербет са састојцима за шербет (после кључања кувајте још 25 минута на лаганој ватри). Затим оставите да се охлади. Шербет мора бити густ и добро охлађен.

Припрема теста: У шерпу сипајте воду, 1 кашику уља, шећер и со. Када почне да кључа, додајте брашно и кувајте мешајући дрвеном кашиком 4-5 минута. Скините са шпорета и оставите да се охлади. Затим разбијте јаја једно по једно у тесто и умешајте их миксером или умесите ручно (пазите да се добро измеша сваки пут када додајете јаје).

Ставите доста уља у велику шерпу. Ставите тесто у кесу са назубљеним крајевима. Користите велике назубљене крајеве. Исцедите смесу у ХЛАДНО уље до жељене дужине и исеците маказама. Потом почните пржење. Не мешајте пре пржења. Што спорије порумени, то ће тулумбе бити хрскавије. Мало појачајте ватру када почне да румени. И промешати тако да се равномерно упржи са свих страна.

У хладан сируп сипајте слаткише које сте уклонили са уља, промешајте. Оставите да одстоји у сирупу 2-3 минута. Затим извадите из шербета. По жељи оспите млевеним пистаћима.

Поступак погледајте и на видео снимку:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hatice Öncel (@hatice0ncel)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

КАО ДА САМ СРЕО ЈЕДНУ ОБИЧНУ ЖЕНУ Шеки мајку први пут видео случајно - Није било никаквог узбуђења