ВЕГЕТЕРИЈАНСКИ КАНЕЛОНИ СА СПАНАЋЕМ И РИКОТОМ: Класик медитеранског укуса
Кремасти спанаћ, нежна рикота и златно запечена тестенина спајају се у јело које доноси прави италијански шарм на ваш сто.
ФОТО: Novosti
Састојци
- 250 гр канелона
- 200 гр свежег спанаћа
- 250 гр рикоте
- 1 главица црног лука
- 400 гр парадајз соса
- 50 гр ренданог пармезана
- со и бибер
- маслиново уље
Пипрема
Загрејте рерну на 180°C. Пропржите сецкани црни лук на мало маслиновог уља док не порумени. Додајте спанаћ и кувајте док не омекша. У чинији помешајте рикоту са спанаћем, сољу и бибером. Узмите канелоне и напуните га смесом малом кашичицом. Понављајте овај поступак док се не потроши сав фил. У посуди за печење, премажите дно мало парадајз соса, распоредите канелоне и прелијте их преосталим сосом. Поспите ренданим пармезаном и пеците 25 минута.
Пријатно!
Препоручујемо
СТАРИНСКЕ КОЦКЕ СА МАКОМ: Неодољиве коцке по традиционалној рецептури
30. 03. 2026. у 09:00
КАО ИЗ БАКИНЕ КУХИЊЕ: Старински гулаш, сластан и мирисан укус детињства
30. 03. 2026. у 07:00
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)