ЛОВАЧКИ ГУЛАШ С ДИВЉАЧИ: направите баш онако како су наше баке правиле

02. 02. 2025. у 11:00

ТРАДИЦИОНАЛНА јела од меса дефинитнивно немају конкуренцију, а ако их направите баш онако како су их наше баке правиле нема шансе да погрешите.

ЛОВАЧКИ ГУЛАШ С ДИВЉАЧИ: направите баш онако како су наше баке правиле

Foto: Shutterstock

Идеје за ручак никада нису на одмет. Ако и ви волите да спремате јела која се могу јести неколико дана она је гулаш супер избор.

Иако је за његову припрему потребно мало више времена резултат је одличан, а ви и ваши укућани ћете моћи и неколико дана да га једете (ако наравно, остане), јер се може подгревати у мањим количинама.

Додајте уз њега кисели купус, који је прави природни антибиотик и уживајте у правом зимском оброку који дефинтивно нема конкуренцију. 

Ловачки гулаш с дивљачи

Састојци:

  •  
  • 500 г меса дивљачи (јелен, срна)
  • 300 г шампињона или вргања
  • 2 главице црног лука
  • 2 чена белог лука
  • 1 кашика брашна
  • 150 мл црног вина
  • 200 мл бујона (месни или повртни)
  • 2 кашике парадајз-пиреа
  • 1 кашика сенфа
  • Ловоров лист, тимијан, рузмарин

Припрема:

Месо маринирати (преко ноћи) у мешавини вина, белог лука и зачина.

На масти пропржити ситно сецкан лук, додати месо и пржити док не порумени.

Убацити печурке исечене на листиће, парадајз-пире и сенф. Кратко пропржити, па прелити вином и бујоном. Додати ловоров лист и зачине, па кувати на лаганој ватри 2-3 сата док месо не омекша. Послужити уз пире кромпир или домаће њоке.

(глоссy.еспресо)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ГЛЕДАЋЕМО СРБИЈУ ПРОТИВ МЕСИЈА! Сада и званично - орлови ће играти против актуелног светског првака Аргентине!