ВИШЕ ОД 20 МИЛИОНА ПРЕГЛЕДА, ВИРАЛНО ЈЕЛО: Медена пилетина, сваки залогај је гурмански рај

Novosti online

10. 03. 2024. у 11:00

СПРЕМА се једноставно а сваки залогај се памти.

ВИШЕ ОД 20 МИЛИОНА ПРЕГЛЕДА, ВИРАЛНО ЈЕЛО: Медена пилетина, сваки залогај је гурмански рај

Фото Shutterstock

Састојци:

* 500 гр пилећег филеа
* 1 кашичица соли (1 кашичица)
* 1 кашичица белог лука у праху (1 кашичица)
* 2 гр млевеног црног бибера
* 1 јаје
* 150 мл воде
* прстохват соли 
* 2 гр црног бибера 
* 1 кашичица белог лука у праху 
* 120 гр брашна
* 1 кашичица прашка за пециво 
* сунцокретово уље

 За сос: 

* 15 мл сунцокретовог уља
* 1 чен белог лука
* 85 гр меда
* 100 гр парадајз соса
* 20 гр соја соса

Припрема:

Пилећи филе исеците на мале комаде. Додајте со, бели лук у праху и црни бибер па све добро промешајте.

Ставите јаје у дубоку посуду. Додајте воду, со, бели лук у праху, брашно и прашак за пециво. Мешајте док не добијете једноличну смесу. Додајте комаде пилетине и оставите да одстоји 10 минута.

Загрејте сунцокретово уље у тигању на средње јакој ватри. Пржите пилетину до златно смеђе боје са обе стране. У шерпу ставите сунцокретово уље и додајте рендани бели лук. Пржите 2 минута.

Додајте мед, парадајз сос и соја сос. Пржите 2 минута на лаганој ватри. Додајте пилетину и оставите да се пржи док се сос добро не упије.

(Trpeza)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Васељенски патријарх Вартоломеј I и председник компаније Tasyapı Emrulah Turanli: Визија која повезује Истанбул и Србију