ИДЕАЛНИ ЗА ДОРУЧАК: Пужићи са качкаваљем, феноменални и сочни

Једноставни, мекани и преукусни пужићи идеални су у сваком моменту, сигурни смо да ћете их обожавати.

ИДЕАЛНИ ЗА ДОРУЧАК: Пужићи са качкаваљем, феноменални и сочни

Foto: Profimedia

Састојци:

за тесто:

  • Брашно 500 г
  • Суви квасац 1 кесица
  • Топла вода 250 мл
  • Шећер 1 кашичица
  • Со 1 кашичица
  • Уље 50 мл

 за фил:

  • Качкаваљ 100 г
  • Бели лук 3-4 чена
  • Путер или маргарин 50 г
  • Суви першун по жељи
  • Со и бибер по укусу

Припрема:

У великој посуди помешајте топлу воду, шећер и суви квасац. Оставите да одстоји 5-10 минута док се квасац не активира и смеса не постане пенаста. Додајте уље, со и постепено додајте брашно, мешајући док не добијете мекано тесто. Пребаците тесто на благо побрашњену површину и месите око 5-7 минута док не постане глатко и еластично. Вратите тесто у посуду, покријте чистом кухињском крпом и оставите на топлом месту да нарасте, око 1 сат или док се не удвостручи.

У малој посуди помешајте омекшали путер или маргарин са ситно исецканим белим луком, сувим першуном (ако користите), сољу и бибером. Када је тесто нарасло, пребаците га на благо побрашњену површину и развуците у правоугаоник дебљине око 1 цм. Премажите тесто смесом од путера и белог лука. Равномерно поспите нарендани качкаваљ преко премазаног теста. Пажљиво уролајте тесто у чврсту ролну, почевши од дуже стране. Исеците ролну на једнаке комаде дебљине око 2-3 цм.

Поређајте пужиће у подмазан плех, остављајући мало простора између њих. Покријте плех чистом кухињском крпом и оставите да пужићи нарасту још 20-30 минута. Загрејте рерну на 180°Ц. Пеците пужиће 20-25 минута, или док не постану златно смеђи.

(superrecepti)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЂОКОВИЋ ЈЕ ГОАТ, СИНЕР ЈЕ ФАВОРИТ НА ТРАВИ! Бјерн Борг пред почетак Вимблдона