ПРИТАЈЕНИ ЏИН ПОСЛАО ТЕНКОВЕ: Нуклеарна сила спремна да се укључи у рат на Кавказу! (ВИДЕО)

Novosti online

25. 10. 2020. у 11:43

ИРАН је распоредио неколико тенкова дуж иранско-карабашке границе, након пада више од 70 пројектила на њихову територију.

ПРИТАЈЕНИ ЏИН ПОСЛАО ТЕНКОВЕ: Нуклеарна сила спремна да се укључи у рат на Кавказу! (ВИДЕО)

Фото АП

Иранска револуционарна гарда започела је хитан пренос својих тенкова Т-72С на границе са Азербејџаном и Карабахом. Говоримо о најмање 30 борбених возила, која чине врло значајну силу, посебно у контексту чињенице да тамо већ постоји око 40 тенкова. Ове акције Ирана повезане су са спремношћу Техерана да интервенише у сукобу у Карабаху.

Тренутно је Иран распоредио најмање 70 тенкова и више од 30 пољских хаубица близу својих северних граница, очигледно се припремајући за оружани сукоб великих размера.

Узимајући у обзир чињеницу да Азербејџан већ контролише границу између Ирана и територије Карабаха, стручњаци не искључују да се Техеран може супротставити Јерменији, али само у случају напада из Јеревана и у случају пада граната на територију Исламска република, наводе медији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БОГ МЕ СПАСИО НАЈГОРЕГ: Аутобус висио над литицом, Босиљчић умало страдао на велики празник - Велику Госпојину славим као други рођендан