РУСКА ВАКЦИНА “СПУТЊИК V”: Ствара 100 одсто имунитет на корону
ДВОСТРУКА вакцинација „Спутњиком V“ ствара у 100 одсто случајева имунитет на вирус корону, изјавио је заменик директора научног института „Гамалеј“ Денис Логунов, произвођача прве вакцине у свету против овог вируса.
ФОТО: Alexander Zemlianichenko Jr/ Russian Direct Investment Fund via AP
„Ова шема која се користила током претклиничког тестирања, а затим и током прве и друге фазе клиничког тестирања, показује да она омогућава да се индукује имуни одговор у 100 одсто случајева“, рекао је Логунов на конференцији.
Он је објаснио да се вакцинација врши у две фазе, са размаком од 21 дан.
Према речима Логунова, ова шема имунизације осигурава већи степен имуног одговора, него код људи су преболели вирус корону.
На конференцији је саопштено и да се планира да се до краја године извезе око 200 милиона доза вакцина, а наредне године више од 500 милиона доза. Само у Латинску Америку ће отићи око 100 милиона вакцина.
rs.sputniknews.com
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (2)