БИВШИ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЛУГАНСКА ПОГИНУО У ЕКСПЛОЗИЈИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: Истражни комитет покренуо кривични поступак
Бивши шеф самопроглашене Луганске Народне Републике (ЛНР) Манолис Пилавов погинуо је данас у експлозији у центру града, саопштиле су оперативне службе ЛНР.
Фото: Printscreen
Истражни комитет је покренуо кривични поступак због експлозије у центру Луганска, преноси Тасс.
Влада ЛНР је саопштила да је у експлозији до које је дошло око поднева једна особа погинула, а три су повређене.
Пилавов је био на челу градске управе Луганска од децембра 2014. до оставке у новембру 2023. године.
Украјина је за њим расписала потерницу 2015. године због покушаја насилног рушења уставног поретка и кршења територијалног интегритета Украјине.
Препоручујемо
"ЗА УКРАЈИНСКЕ ВОЈНИКЕ И ЗАРОБЉЕНИШТВО ЈЕ СПАС" Комадант Ахмата никад оштрији (ВИДЕО)
03. 07. 2025. у 14:47
ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Прекинуте све испоруке америчког оружја, огласиле се САД
03. 07. 2025. у 08:36
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)