"ЈЕДНОМ ЋЕ ДОЋИ ВРЕМЕ ЗА ПРАВЕ ПРЕГОВОРЕ" Шолц подржао Трампове планове да се састане са Путином

НАМЕРА новоизабраног председника САД Доналда Трампа да се састане са руским председником Владимиром Путином је добра вест, сматра немачки канцелар Олаф Шолц.

ЈЕДНОМ ЋЕ ДОЋИ ВРЕМЕ ЗА ПРАВЕ ПРЕГОВОРЕ Шолц подржао Трампове планове да се састане са Путином

Фото: Профимедиа

- Наравно, једном ће доћи време за праве преговоре. И у том погледу, чињеница да амерички и руски председник желе да се састану је добра вест- рекао је он у интервјуу за телевизију АРД.

Шолц је напоменуо да је његов позив као и намера да настави да разговара са руским лидером критиковано у немачким медијима, иако, према његовим речима, већина немачких грађана подржава идеју преговора.
Новоизабрани амерички председник је у петак изјавио о организовању састанка са Путином. Како је приметио портпарол Кремља Дмитриј Песков, Трампова изјава само је представљала одговор на чисто хипотетичко питање новинара.

Трамп је током своје предизборне кампање више пута изјављивао да би могао да постигне решење украјинског сукоба преговорима, а такође је говорио да може да реши сукоб у Украјини за један дан.

У Москви сматрају да је ово сувише сложен проблем за тако једноставно решење.
Путин је у децембру на завршној годишњој конференцији за медије изјавио да је спреман да разговара и састане се са Трампом, додајући да ће, ако до тога дође, два председника имати о чему да разговарају.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (0)

МИЛИОНИ У ХУМСКОЈ! Партизан договорио трансфер Вање Драгојевића