''МИ СМО РЕАЛИСТИ И ВЕРУЈЕМО ДА ОВО НИЈЕ НАШ РАТ'': Мађарска изнела свој став по питању Украјине
ТИМ мађарског премијера Виктора Орбана рачуна на америчко-руско помирење и успостављање сарадње, без обзира на резултате америчких избора, изјавио је политички директор и близак саветник премијера, Балаш Орбан.
Фото: ЕПА
Балаш Орбан, који учествује на ГЛОБСЕЦ конференцији, казао је и да Будимпешта полази од “реалистичног приступа” у одређивању политике према Украјини, упркос чињеници да је због тога суочена са критикама осталих европских партнера.
- Ми смо реалисти и верујемо да ово није наш рат. Разумем да то може да шокира јавност, али ми тако гледамо на овај рат…То становиште подржава 80-90 одсто Мађара - додао је он.
Мађарски званичник је такође изразио уверење да ће, без обзира ко победи на изборима у САД, нова америчка влада наставити сарадњу са Русијом како је не би гурнула према Кини.
Он је подсетио да је премијер Орбан у више наврата изражавао симпатије према републиканском кандидату Доналду Трампу.
БОНУС ВИДЕО: СИ ЂИНПИНГ У БУДИМПЕШТИ: Нова ера за односе Кине и Мађарске
Препоручујемо
"ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ ЗБОГ НАПАДА НА КУРСК" Хитно се огласио Кремљ о изјави Доналда Трампа
28. 08. 2024. у 12:47
СИЈАРТО ПОРУЧИО: Мађарска мора да буде спремна на нападе на суверену спољну политику
24. 08. 2024. у 17:59
ВАЖНА РЕАКЦИЈА АМЕРИКЕ: Ево како су реаговали на украјински напад на Курск
12. 08. 2024. у 22:42
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)