НЕМАЧКА НА НОГАМА, ШОЛЦ И ШТАЈНМАЈЕР ХИТНО ПОРУЧИЛИ: Нападач мора бити брзо ухапшен и најоштрије кажњен
ПРЕДСЕДНИК и канцелар Немачке Франк-Валтер Штајнмајер и Олаф Шолц поручили су данас да нападач који је у Золингену, на западу земље, убио три особе, а осам ранио, мора бити убрзо ухваћен и најоштрије кажњен.
FOTO: Tanjug/AP
Штајнмајер је јутрос у телефонском разговору са градоначелником Золингена Тимом Курцбахом изразио саучешће због жртава напада и пренео наду у брз опоравак повређених, саопштила је канцеларија председника.
Шолц је написао на платформи Икс да је шокиран због напада у Золингену, наводећи да је реч о ужасном догађају. Канцелар је такође разговарао телефоном са градоначелником Золингена и повеђенима пожелео брз опоравак, а породицама погинулих изразио је саучешће.
Немачка полиција није желела за портал Тагесшау ни да потврди, нити да демантује да ли је било хапшења због напада у Золингену. Након тог напада, полицијски синдикат позвао је грађане да се уздрже од спекулација, посебно на друштвеним мрежама, као и да не шире гласине. Лидер полицијског синдиката ГдП немачке савезне државе Северне Рајне-Вестфалије Михаел Мертенс изразио је забринутост због спекулација које се тренутно шире на друштвеним мрежама.
Мертенс је навео да тренутно нема конкретних информација о починиоцу напада.
- Описи нападача које су навели сведоци су делимично контрадикторни. То није изненађујуће: људи су у шоку због онога што су доживели. Полиција сада мора да буде у могућности да несметано ради свој посао - истакао је Мертенс.
Полиција је саопштила да је наставила опсежну потрагу за починиоцем и да је велики број полицајаца распоређен у центру Золингена, укључујући специјалне јединице, преноси немачки Тагесшау. Истиче се да се тренутно испитују сведоци и повређени.
Полиција наводи да је до сада прикупила мало информација о нападачу и да верује да је напад извршила једна особа. Према речима портпарола полиције Дизелдорфа, за осумњиченим се трага и ван Золингена, а у том граду постављен је велики број блокада. Локални Золинген тагеблат наводи да је, према речима очевидаца, осумњичени изгледао као Арапин.
Фестивал поводом 650. годишњице од оснивања града прекинут је одмах након напада, а полиција је упозорила грађане да не иду у центар града. Золинген има око 160.000 становника и налази се у близини већих градова - Келна и Дизелдорфа.
Препоручујемо
"УКРАЈИНИ НИЈЕ МЕСТО У ЕУ" Сијарто: Кијев подрива енергетску безбедност земаља чланица
25. 02. 2026. у 12:26
ТАКО ВИШЕ НЕ МОЖЕ! САД упутиле ДЕМАРШ Украјини због напада на Русију: "То је атак на наше интересе"
25. 02. 2026. у 12:11 >> 12:11
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)