ОШТРА КРИТИКА ОРБАНА: Мађарски премијер послао поруку Ђорђи Мелони и Марин Ле Пен
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан критиковао је шефице десничарских странака у Италији и Француској што нису постигле договор о удруживању у следећем сазиву Европског парламента.
Фото: Профимедиа/ЕПА
Такав савез, ако му се придруже и други десничарски посланици у Европском парламенту, "била би највећа парламентарна фракција у Европи", рекао је Орбан у интервјуу за радио "Кошут".
- Ово смо раније сањали, а онда смо се пробудили и испоставило се да две даме не могу да се договоре - додао је он.
Орбанови коментари уследили су након што је лидерка француске крајње деснице Марин ле Пен прошлог месеца позвала премијерку Италије Ђорђу Мелони да се удруже.
- Ово је тренутак да се ујединимо, било би заиста корисно... Мислим да не треба да дозволимо да нам оваква прилика промакне - рекла је Ле Пенова за италијански лист "Коријере дела сера".
Фото: ЕПА
Странка Ђорђе Мелони Браћа Италије, део је групе европских конзервативаца и реформиста у Европском парламенту, док је Национално окупљање Марин Ле Пен део групе Идентитет и демократија. Обе странке су овог месеца забележиле велике победе на европским изборима, постигавши најбоље резултате у својој историји.
Ако би удружили снаге, били би друга највећа групација у Европском парламенту, иза групе десног центра Европске народне партије (ЕПП).
Мелонијева, пише "Политико", није децидно одбацила могућност савеза са ЕПП и председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен.
(рт.рс)
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)