ЈОШ ЈЕДНА БЕСАНА НОЋ ПРЕД ЊИМА: Радници заробљени унутар срушеног тунела, чека се материјал за спасавање (ФОТО)

Novosti online

13. 11. 2023. у 18:24

НАЈМАЊЕ 40 индијских радника заробљених унутар срушеног тунела на хималајском аутопуту ће тамо провести другу ноћ, чекајући да стигне материјал за спасавање, након што су били затворени више од 38 сати у пећини, изјавили су званичници, преноси Ројтерс.

ЈОШ ЈЕДНА БЕСАНА НОЋ ПРЕД ЊИМА: Радници заробљени унутар срушеног тунела, чека се материјал за спасавање (ФОТО)

Foto: Tanjug/AP

Багери уклањају остатке како би направили пут до радника, док је контакт са њима успостављен, а кисеоник и храна се снабдевају компресијским цевоводима, рекли су спасиоци и полиција у држави Утараканд.

Регион је подложан клизиштима, земљотресима и поплавама, а инцидент је уследио након слегања земље у држави за које геолози, становници и званичници окривљују брзу изградњу у планинама.

Спасиоци су чекали испоруку широке челичне цеви после поноћи која би потом била гурнута у отвор ископаног отпада да би безбедно извукла раднике за око 24 сата, рекао је Девендра Синг Патвал, званичник за управљање катастрофама.

- Има довољно воде док се кисеоник и храна за тренутну енергију, попут сувог воћа, снабдевају - додао је Патвал. Локални медији су цитирали другог званичника који је рекао да је било довољно светла у простору у ком су заробљени.

Тунел, који је широк 13 метара и 15 метара висок, са радницима заробљеним у простору од два километра, градио се на националном аутопуту који је део хиндуистичке ходочасничке руте, саопштили су државни органи.

Foto: Tanjug/AP

Урушио се око 5.30 ујутру у недељу. Радници су углавном мигранти из других индијских држава и два локална становника, саопштиле су државне власти.

- Снаге за помоћ уклањају рушевине и ускоро ћемо избацити све раднике - рекао је раније шеф државне полиције Ашок Кумар.

Око 80 полицајаца, 20 службеника ватрогасних служби и 60 службеника за управљање катастрофама ангажовано је у акцијама спасавања, саопштила је полиција.

Спасиоци су комуницирали са радницима путем воки-токија, рекао је Кумар и додао да тачан узрок несреће још није познат.

Радови на делу тунела почели су 2018. године и првобитно је требало да буду завршени до јула 2022. године, што је сада одложено до маја 2024. године, наводи се у саопштењу индијске владе.

Ходочасничка рута Чар Дам један је од најамбициознијих пројеката владе премијера Нарендре Модија. Циљ му је да повеже четири важна хиндуистичка места ходочашћа у северној Индији кроз 889 км двотрачне пруге који се гради по цени од 1,5 милијарди долара.

Али локалне власти су обуставиле неке радове након што је стотине кућа оштећено слегањем дуж рута, укључујући и Утараканд.

(Телеграф.рс)

БОНУС ВИДЕО: ОВАКО ИЗГЛЕДА КРИМСКИ МОСТ ДАНАС: Ремонтован део пуштен у саобраћај пре рока

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

БРИЖЉИВО упаковане две нагореле воштанице и једна раскошна османска сабља пронађене у скромној соби Степе Степановића после његове смрти 27. априла 1929. откриле су да велики војсковођа није сматрао победе на Церу и Солунском фронту најважнијим биткама које је водио, већ освета средњовековних српских витезова изгинулих у Маричкој бици.

28. 04. 2024. у 06:30

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

НЕМАЧКА која је главни спонзор сарајевске „Резолуције о Сребреници“ покушава да прогура тај цинични историјски фалсификат кроз Генералну скупштину УН у време једне трагичне годишњице, ослобођења концентрационог логора Дахау, неспорног сведочанства о највећем геноцидном програму у историји човечанства чији је аутор – Немачка.

28. 04. 2024. у 07:00

Коментари (0)

ХИТАН ПРИЈЕМ: Срђан Ђоковић примљен у Ургентни центар!