"ПОСЛЕДЊИ КУМ МАФИЈЕ" ИЗГУБИО ЖИВОТНУ БИТКУ: Преминуо Месина Денаро, бивши шеф "Коза ностре"
ЈЕДАН од вођа сицилијанске мафије Матео Месина Денаро преминуо је у болници Л'Аквила, где је био од августа, преноси агенција Анса.
Foto: Profimedia
Денаро је ухапшен 16. јануара, након 30 година бекства.
Шездесетдвогодишњи Денаро је три године боловао од рака дебелог црева.
У петак је саопштено да је у коми.
Последњи кум мафије
Италијанска штампа назива Денара ''последњим кумом'' мафије, а верује се да након хапшења у јануару није дао никакве информације полицији.
Денаро је рођен у југозападном сицилијанском граду Кастелветрано 1962. године, а са 15 година већ је носио пиштољ и био члан мафије, а према полицијским извештајима, са 18 година извршио је први убиство.
Клан Кастелветрано је био у савезу са Корлеонезима, предвођеним Салватореом "Звери" Рином, који је постао неприкосновени "шеф шефова" (цапо ди тутти цапи) сицилијанске мафије, познате као Коза Ностра (Наша ствар).
Денаро је својевремено тврдио да је убио довољно људи да напуни гробље, медији наводе да је са другим мафијашима комуницирао преко шифрованих порука исписаних на папирићима, а које су достављали његови гласници.
Денаро је нестао у лето 1993. и постао најтраженија особа у Италији. У годинама које су уследиле интензивно се за њим трагало.
На крају је установљено да је боравио недалеко од свога родног града Кастелветрана. Дугогодишњим прислушкивањем чланова његове породице и пријатеља, полиција је на крају дошла до Денара и ухапсила га у приватној клиници у Палерму где је дошао на редовни лекарски преглед, преносе медији.
БОНУС ВИДЕО: ОВАКО ИЗГЛЕДА КРИМСКИ МОСТ ДАНАС: Ремонтован део пуштен у саобраћај пре рока
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)