СТРАВИЧНА ЕКСПЛОЗИЈА НА ПУМПИ У БЛИЗИНИ БУКУРЕШТА: Погинула једна особа, а 33 су повређене (ВИДЕО)

Новости Онлајн

26. 08. 2023. у 22:29

ЈЕДНА особа је погинула, а 33 су повређене у две експлозије на пумпи у Креведији, у близини Букурешта. Четири особе задобиле тешке опекотине. Након прве експлозије, ватра се проширила на две цистерне и оближњу кућу, због чега је евакуисан радијус од 300 метара и блокиран друмски саобраћај, наводи Агенција за ванредне ситуације (ИГСУ).

СТРАВИЧНА ЕКСПЛОЗИЈА НА ПУМПИ У БЛИЗИНИ БУКУРЕШТА: Погинула једна особа, а 33 су повређене (ВИДЕО)

Фото: Твитер принтскрин/ aktual24.ro

У гашењу пожара учествовало је око 25 ватрогасних возила, саопштио је ИГСУ. Четири особе су интубиране након што су задобиле тешке опекотине, саопштило је министарство здравља.

У другој експлозији повређено 26 ватрогасаца

Друга експлозија догодила се на ТНГ станици у којој је повређено 26 ватрогасаца, рекао је новинарима заменик министра унутрашњих послова Раед Арафат, који је задужен за јединицу за хитне случајеве.

Арафат је рекао да ватра још није угашена и да би могло да дође до нових експлозија, јер трећи резервоар представља опасност.

(РТС)

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА - Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута