ЦРНО МОРЕ ПОСТАЈЕ НОВО ЖАРИШТЕ! Кијев спрема нападе на руске војне и цивилне бродове и луке
10. 08. 2023. у 20:54
ЦРНО море, углавном занемарени део рата у Украјини, изненада се претворило у жариште војних и геополитичких тензија.
Jao, ne znaju sta ih ceka, cackaju osinjak! Pa najvaznije od svega je Crno More, zato je sve i krenulo sa Krimom, jer je NATO hteo da napravi bazu i time za svagda iskljuci Rusiji kontrolu i prilaz moru. Rat ce se tek zavrsiti kad Rusija bude kontrolisala citavu jugozapadnu obalu Crnog Mora, sve do Turske!
Moskva mora da izvrši iznenadni i masovni napad svim pomorskim sredstvima od rumunske granice pa na severo istok. Luka Odesa i ostale obližnje luke moraju biti uništene i sravnjene. To se mora uraditi. Bez milosti. Iz svih vazdušno pomorskih sredstava.
Повезане вести
(МАПА) РЕЧИ КОЈЕ ЛЕДЕ КРВ У КИЈЕВУ Путин бесан због пиратерије у Црном мору: “Русија би могла да одсече Украјину од мора” (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин оштро је реаговао на низ недавних напада на танкере у Црном мору, назвавши их отвореним пиратством и најавивши проширење листе циљева за руске одмаздне ударе.
03. 12. 2025. у 17:00
УКРАЈИНСКИ ОБАВЕШТАЈАЦ И БИВШИ САВЕТНИК ЗЕЛЕНСКОГ: Запад жели да пошаље трупе у Украјину због страха од „грађанског рата“
ЗАПАДНЕ земље разматрају слање трупа у Украјину не да би обуздале Русију, већ да би спречиле потенцијални грађански рат подстакнут унутрашњим политичким ривалствима, широко распрострањеним ширењем оружја и друштвеним незадовољством, сугерисао је Алексеј Арестович, бивши главни помоћник Владимира Зеленског и војни обавештајац.
06. 01. 2026. у 20:22
(МАПА) ЗАПАД ЈЕ МОРАО ДА ПРИЗНА КИЈЕВУ НЕ ИДЕ ISW: Рекордни територијални добици Русије у 2025. години у поређењу са претходне две године
РУСИЈА је током 2025. године остварила свој највећи територијални напредак у Украјини још од 2022, ослањајући се на технолошку предност у домену беспилотних система и прилагођавање офанзивне тактике, упркос паралелним дипломатским покушајима да се фронт стабилизује или замрзне.
06. 01. 2026. у 07:00
ЊУЈОРК ТАЈМС ОТКРИВА: ЦИА има кључну улогу у координацији украјинских удара на руску територију
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп је пред изборе обећао да ће окончати сукоб у Украјини у року од једног дана, али годину дана касније једини видљив резултат јесте дубоки „распад партнерства“ између Вашингтона и Кијева.
02. 01. 2026. у 17:07
ГЕРАЊ СА РАКЕТОМ ОБОРИО Ми-24? Украјинци признали уништење хеликоптера, а страдао је и херој Украјине из Азовстаља
НЕДАВНО је ВСУ признао да је изгубио хеликоптер Ми-24 и његову посаду док је одбијао напад беспилотне летелице.
23. 12. 2025. у 17:22
Најновије из рубрике
"СЛОВАЧКА ћЕ ОСПОРИТИ УРЕДБУ "REPOWEREU" ПРЕД СУДОМ ПРАВДЕ ЕУ": Фицо објаснио и зашто
Словачка ће поднети тужбу Суду правде Европске уније против уредбе "RePowerEU",, којом ће бити забрањен увоз природног гаса из Русије од новембра 2027. године, рекао је данас премијер Словачке Роберт Фицо.
27. 01. 2026. у 12:02
ТАЈВАН КАО ПРЕЛОМНА ТАЧКА: Јапанска премијерка упозорава на крах савеза са САД
ПРЕМИЈЕРКА Јапана Санае Такаичи изјавила је да би савез између Токија и Вашингтона могао да се распадне уколико Јапан не би реаговао у случају напада на америчку војску током евентуалног сукоба око Тајвана.
27. 01. 2026. у 11:48
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
ШЕФ НАТО-А ИСМЕЈАО ЕВРОПСКУ ОДБРАНУ: Одмах му стигао оштар одговор из Француске
ФРАНЦУСКА влада оштро је одговорила Марку Рутеу након што је генерални секретар НАТО-а изјавио да Европа не може да се брани без Сједињених Америчких Држава.
27. 01. 2026. у 11:15
"НИКАД НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ ЗЛОЧИНЕ АУШВИЦА КОЈЕ ЈЕ ОКОНЧАЛА ЦРВЕНА АРМИЈА": Путин послао снажну поруку поводом годишњице ослобађања логора
Русија никада неће заборавити стравичне злочине почињене у Аушвицу, које је окончала совјетска Црвене армија, поручио је председник Русије Владимир Путин поводом 81. годишњице ослобађања логора.
27. 01. 2026. у 11:02
Коментари (2)