АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ МИЛИ: Путинови циљеви у рату против Украјине су већ недостижни

П. З. С./униан.нет

15. 03. 2023. у 23:09

ПРЕДСЕДНИК Заједничког штаба америчких генералштабова позвао је Путина да оконча рат против Украјине.

АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ МИЛИ: Путинови циљеви у рату против Украјине су већ недостижни

Фото Танјуг/АП


Председавајући Заједничког штаба америчких генералштабова генерал Марк Мили рекао је да политички циљеви руског председника Владимира Путина у рату против Украјине више нису оствариви.

Како је пренео дописник УНИАН-а, Мили је то рекао на брифингу после састанка Контакт групе за одбрану Украјине (такозвани „Рамштајн-10“), који је одржан у виртуелном формату.

Фото Танјуг/АП

Према генераловим речима, рат Русије против Украјине је акт бруталне агресије Путина и руске војске уз потпуно занемаривање људских живота.

-Недовољно обучене, лоше вођене, лоше опремљене руске снаге крећу у безобзирне фронталне нападе и гину у стотинама дневно. Свету је очигледно, а и Путину би требало да буде очигледно да политички циљеви које је Путин поставио да оствари пре 384 дана више нису оствариви, наставком овог рата. Путин може да заустави овај рат, и он то може учинити данас. И мора то да уради, додао је Мили.

Генерал је нагласио да су Украјинци слободни и да никада неће одустати у борби да остану слободни.


РАТ У УКРАЈИНИ

Рат Русије и Украјине траје већ 385 дана. Једна од ужаренијих области на фронту сада је Бахмутска. Командант Копнене војске Оружаних снага Украјине Александар Сирски рекао је да непријатељ и даље покушава да опколи Бахмут, али његови покушаји су неуспешни.

Истовремено, министар одбране Сједињених Америчких Држава Лојд Остин нагласио је да евентуално украјинско повлачење из Бахмута не би значило губитак рата.

Поред тога, 15. марта одржан је десети састанак у формату Рамштајн. Већ је познато да ће Шведска Украјини пребацити 10 тенкова Леопард 2 а Норвешка ПВО системе.

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ЛОВЦИ-БОМБАРДЕРИ ПОНОВО НА ЗАДАЦИМА: Снимци борбених активности посада у авионима Су-25

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (1)

ЧИСТА ЕНЕРГИЈА ЗА СВЕ: Од визије до одрживе будућности