ШОЈГУ ОДМАХ РЕАГОВАО: Министарство одбране Русије се огласило поводом Путиновог наређења о прекиду ватре

Novosti online

05. 01. 2023. у 17:48

У СКЛАДУ са наредбом руског председника Владимира Путина, трупама је наређено да прекину ватру дуж целе линије додира између страна у Украјини у трајању од 36 сати од 12.00 6. јануара, саопштило је руско Министарство одбране.

ШОЈГУ ОДМАХ РЕАГОВАО: Министарство одбране Русије се огласило поводом Путиновог наређења о прекиду ватре

Foto: Tanjug/Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

- У складу са упутствима председника Руске Федерације, министар одбране Руске Федерације је наложио војницима од 6. јануара ове године у трајању од 36 сати од 12.00 часова. до 24.00 7. јануара ове године прекид ватре дуж целе линије фронта између страна у Украјини - наводи се у саопштењу .

Путин је раније дао инструкције министру одбране Сергеју Шојгуу да уведе прекид ватре дуж целе линије фронта у Украјини од 12.00 6. јануара до 24.00 7. јануара.

Руска страна позвала је украјинску војску да прогласи прекид ватре за Бадње вече и Божић.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте дејство руског вишецевног бацача

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања